1.ročník Spirit Campu

Dlhé prípravy, veľké očakávania a 38 detí – aj tak by sa dal charakterizovať náš mažoretkový tábor. Bol to vôbec prvý ročník a pre nás to bola obrovská výzva. Spirit Camp, ako sme tábor nazvali, začal 6.augusta v skorých ranných hodinách. Deti sme rozdelili do štyroch skupín podľa farieb a na čele každého tímu stála jedna kapitánka. Na tieto posty sme nominovali najstaršie dievčatá – Sašku, Klárku, Denisku a Janku. Ich úlohou bolo kontrolovať svoje deti, aby mali vždy všetko zbalené, aby boli načas pripravené, no najmä aby svoje dieťa niekde cestou nestratili. Za akýkoľvek prešľap získala celá skupina čierny bodík.

 

 

 

Po prvotných formalitách sme sa hneď vrhli na tvorivé dielničky. Prvou úlohou našich detí bolo vytvorenie vlastného mažoretkového albumu, ktorý si mohli sami vyzdobiť, pokresliť a napokon aj nalepiť prvé fotky. V poobedných hodinách sme sa presunuli na okraj Senice, kde sme absolvovali prechádzku rozprávkovým lesom. Hneď na začiatok sme si prečítali popletenú rozprávku, ktorá rozosmiala nejednu detskú tváričku, a hneď potom sme chytili do rúk mapy a vybrali sa hľadať poklad. Pred nami bolo 8 stanovíšť, na ktorých sa nachádzali sladké aj slané odmeny, sem-tam aj nejaká úloha, ale všetko sme spoločnými silami zvládli. Na poslednom stanovišti sme objavili aj náš vytúžený poklad v podobe kraťas, ktoré síce už deti dostali pred poslednou súťažou, no dodatočne sme dorobili potlač. Deti sme maximálne unavili už v prvý deň a domov sa im pešo veru nechcelo, preto sme sa mestskou hromadnou dopravou presunuli k Davu, kde nás už čakali naši milovaní rodičia. V konečnom dôsledku nič z toho byť nemuselo, pretože najväčšiu radosť mali deti z jazdy v mhd-ečke. 😀

 

V utorok nás opäť čakal bohatý program. Ráno sme sa všetci stretli v Dave, odkiaľ naše kroky viedli do neďalekej tanečnej sály Zetko, kde nás už čakal tréning s gymnastkou Luckou. Deti si tak hravou formou mohli otestovať svoje gymnastické schopnosti zatiaľ čo, ostatné skupiny bojovali s paličkou vo vedľajšej sále alebo kreslili obrázok pre dievčatko, ktoré si vylosovali. Skupiny sa napokon navzájom prestriedali. Z tréningu sme smerovali rovno do jedálne naplniť naše hladné brušká. Poobedný program už bol jednoznačne v znamení tvorivých dielničiek. Každé dieťa chytilo do rúk tričko, nožnice, farby na textil a zahrali sme sa na krajčírky. Pod našimi rukami vznikli skutočne zaujímavé modely, ktoré sme neskôr predviedli na našej malej módnej prehliadke. O pol 5 však už dorazili rodičia a my sme utekali domov načerpať silu na ďalší náročný deň.

 

Streda sa niesla v znamení výletu do Smoleníc. Ráno sme sa zišli na vlakovej stanici, posadali do vlaku a nabrali smer Smolenice. Naším dnešným cieľom bol jednoznačne Smolenický zámok a Včelovina. Po príchode do Smoleníc nás čakala menšia túra, predsa len vyjsť na kopec v takom teple nie je len tak. Po niekoľkých občerstvovacích prestávkach sme stáli pred nádherným zámkom čakajúc na prehliadku zámku, kde sme uvideli niekoľko salónikov. Zdolali sme 99 schodov len kvôli rozhľadni, ktorá sa nachádza vo veži zámku. Sprievodkyňa nám porozprávala o histórii zámku, no nezabudla spomenúť rôzne zaujímavosti, ktoré deti neskôr využili v kvíze, ktorý sme si pre dievčatá pripravili. Pomotali sme sa chvíľu na nádvorí, nakúpili sme si nanuky a aj malé suveníry pre naše maminky. Pred nami bola obedová prestávka, ktorú sme strávili v neďalekom altánku. Po spapaní balíčkov sme sa vrhli na malý kvíz, v ktorom najviac správnych odpovedí mal tím s kapitánkou Saškou. Chvíľu voľna deti využili na hranie svojich obľúbených hier, tu samozrejme „Kubo velí“ nesmel chýbať. Trénerky tento čas využili na krátky oddych a plánovanie cesty domov. Na spiatočnej ceste nás však čakala ešte malá zastávka v Smoleniciach, konkrétne vo Včelovine – čo je malá, ale o to krajšia predajnička so včelími produktmi. Najskôr nás čakalo malé vybláznenie sa v nádhernom dvore, kde sme si mohli pozrieť obrovskú včeličku, či vyliezť na medový plástik. Deti sme zvečnili na krásnych fotkách a pred nami bola už len krátka prednáška o včielkach a ich produktoch. Musíme pochváliť naše deti, ktoré sa zapájali do debaty a odpovedali na otázky, ktoré im boli kladené. Okrem toho sa stihli popýtať aj na veci, ktoré ich zaujímali. Napokon sme sa vbehli do predajne a nakúpili posledné suveníry z dnešného výletu. Naše kroky už smerovali len na vlakovú stanicu, kde sme nastúpili do vláčiku a nabrali smer Senica. Musíme priznať, že toto bol najnáročnejší deň celého nášho tábora a zvládli ho aj naše malé prípravkarky! Touto cestou sa chceme poďakovať Včelovine za milé prijatie, ešte lepšiu prednášku, no najmä ochotný prístup, ktorý sa v dnešnej dobe len tak nevidí! Ďakujeme, Včelovina! <3

 

Štvrtok pokračoval náš denný tábor tanečným workshopom pod vedením tanečníka Patrika Masára. Štvorhodinový tanečný maratón sa začal o deviatej ráno a bol prerušený obedovou prestávkou. Prvé dve hodiny venoval Paťo naťahovačkám a rôznym cvikom na zlepšenie odrazovej schopnosti detí. Po obedovej prestávke ostali v telocvični len kadetky a deti, ktoré chceli tancovať. Patrik si pre ne prichystali zostavu, ktorú sa museli počas zvyšných 2hodín naučiť. Naše šikulky to zvládli, no veríme, že k dokonalosti to ešte dovedieme na našich tréningoch. Deti z prípravky a detskej vekovej kategórie sa zatiaľ hrali, keďže na také množstvo tréningov ešte nie sú zvyknuté. Patrik si so sebou priviedol aj pomocníčky Katku, Vanessku a Natálku, ktorým patrí ešte raz jedno veľké ĎAKUJEME, za čas, ktorý strávili s našimi drobcami, no najmä za ochotu vôbec prísť. Po tanečnom workshope viedli naše kroky na kúpalisko v Senici, kam sme sa prišli aspoň na chvíľu osviežiť a schladiť v týchto horúcich dňoch. Deti sa vyšantili, vybláznili a nás čakala módna prehliadka. Z kúpaliska sme sa presunuli do Davu, skrášlili sa vďaka šikovným rukám našej trénerky Paťky a Tamarkinej maminky Maťky, obliekli naše výtvory, nacvičili nejaké scénky a presunuli do priestorov Materského centra. Do začiatky módnej prehliadky nás delilo len niekoľko minút. Tie deti zatiaľ využili na vytváranie bubliniek, či na vykúpanie sa v pripravenom bazéniku. Približne o siedmej hodine sa začala módna prehliadka aj s hovoreným slovom našej obľúbenej Žaži, ktorá nás prišla pozrieť. Deti odpovedali na jej otázky, zapózovali, urobili si fotky a nás čakala večera. Po večeri sme si ešte zaspievali s Dankou Kopeckou, zahrali hry a vo večerných hodinách presunuli do Davu, kde nás už čakala rozprávka na dobrú noc. Deti si rozložili spacáky, karimatky a unavené spinkali až do skorého rána.

 

Piatok bol posledným dňom nášho tábora. Po raňajkách čakali na naše deti fotky, ktoré sme počas tábora nafotili a stali sa tak prvými fotkami, ktoré si mohli nalepiť do svojho Spirit albumu. Drobci si povyťahovali hry, pobehali, zahrali ping pong, zatiaľ čo trénerky pripravili diplomy a odmeny pre každého účastníka nášho tábora. Chvíľu pred obedom sa však deti usadili do kruhu a začalo sa odmeňovanie. Každé jedno dievčatko si na pamiatku odnieslo diplom a malý darček. Avšak s oceňovaním sme pokračovali aj poobede. Prezliekli sme sa do plaviek a pobrali sme sa na obed a odtiaľ hneď na plaváreň. 2hodinky sme strávili v bazénoch, na tobogánoch, či vo vírivke. Naše posledné kroky viedli na zmrzlinu. Ochladili sme sa a rýchlym krokom sme sa presunuli do Davu, aby nás náhodou nezastihla prichádzajúca búrka. Posledné hodiny tábora deti strávili pri rozprávke, ktorú si chceli dopozerať. Trénerky zatiaľ pripravili ceny pre najlepšiu kapitánku, tím, či najodvážnejšie deti. Drobnosti sa však ušli aj ukecaným deťom. O pol 6 sme tábor slávnostne ukončili prípitkom, zaželali si krásny zvyšok prázdnin, no najmä si zatlieskali, že sme tábor všetci ukončili.

Napokon však chceme poďakovať rodičom za prejavenú dôveru, Danke Kopeckej sa pomoc počas celého týždňa, rodičom, ktorí nám počas týždňa pomohli, či priniesli niečo malé pod zub. Rovnako tak patrí vďaka aj našim školiteľom Lucke a Paťovi, ktorí ochotne prišli a naučili niečo naše mažoretky. Vďaka patrí aj spoločnosti Cerovan, ktorá zabezpečila pitný režim, občerstvenie i raňajky pre deti, ktoré sa nášho táboru zúčastnili. No najväčšie ĎAKUJEME patrí deťom, ktoré prejavili záujem o náš tábor, pretože bez nich by sme nič takéto nezorganizovali. A nesmieme zabudnúť na naše drobce z prípravky, ktoré už vo veľmi útlom veku zvládli prechádzku lesom, túru, či dokonca prespávanie v Dave. Napriek tomu, že sú ešte maličké, medzi našimi staršími slečnami si našli mnoho nových kamošiek.

Prvý ročník denného tábora bol pre nás obrovskou výzvou a nás nesmierne teší, že sme ho zvládli. Už teraz však máme v hlave nápady, ako by sme ho mohli zlepšiť do budúcnosti. Rodičom ďakujeme za pozitívne ohlasy, veríme, že deťom sa páčilo a že si odniesli množstvo zážitkov, darčekov, ktoré im tento tábor budú pripomínať.