Jedna za všetky, všetky za jednu si plníme spoločný sen.

September, čas kedy všetko začína, ale i všetko končí. Začína sa nová sezóna, prichádzajú nové dievčatá, začínajú nové kamarátstva ale taktiež vznikajú i nové výzvy. Septembrom sa však i končí naša najúspešnejšia sezóna, my však nesmútime ale tešíme sa, že môžeme prekonávať samé seba a budeme sa snažiť prekonať tohtoročnú medailovú žatvu. Taktiež je i veľmi dôležité spomínať a bilancovať na najväčší zážitok sezóny 2018/2019 a tým určite boli Majstrovstvá Európy v mažoretkovom športe v Záhrebe.

A ako to všetko začalo? Na začiatku bolo veľké odhodlanie a radosť z tanca. Týmto sa naše dievčatá spolu s trénerkami riadili celý rok. Postupne tvorili choreografie, vylaďovali nepresnosti a zdokonaľovali prácu s náčiniami. Neraz bola slzička, odhodená palička alebo smutná tvár. Avšak odhodlaním to naše dievčatá dotiahli až do bodu, kedy si začali baliť kufre na najväčšiu súťaž asociácie mažoretkového športu. Plán pred súťažou bol jasný, užiť si to a odtancovať najkrajšie ako sa dá.

 

V samotný deň odchodu sme sa všetci stretli pred CVČ v Senici, kde sme sa usadili do autobusu a pred nami bola dlhá nočná cesta. Prvou zastávkou nášho súťažného výletu bolo prímorské mesto Crikvenica, kde sme pobudli nezabudnuteľných osem hodín, kde sme sa všetci do sýtosti vyšantili a dobre aj pripiekli na slniečku – asi najviac naša trénerka Žaža, ktorá vyzerala nasledujúci deň ako rak :). Po krátkom oddychu sme sa presunuli do Záhrebu, kde sme sa ubytovali a pobrali sme sa spať. Nasledujúci deň bol v znamení spoznávania. Naša výprava mala rozchod v starom meste Záhrebu, kde sme si kúpili kopec zmrzliny, nejaké tie suveníry ale stihli sme i zopár krásnych fotiek.

Keď sa schyľovalo k večeru, začala úradovať panika najmä pre naše seniorky. Bol to čas ich súťaženia. Celá výprava preto prišla do haly poriadne povzbudiť naše najstaršie dievčatá. O to viac to bolo pre nás dôležitejšie, lebo pre niektoré seniorky to bol posledný súťažný tanec svojej mažoretkovej kariéry. Dievčatá si to užili a po veľmi vydarenom výkone prišiel čas na vyhlásenie. Konkurencia iných súborov bola naozaj vysoká preto sme so zatajeným dychom čakali vyhlásenie prvých troch miest. Čakať sa naozaj oplatilo a naše dievčatá získali historicky prvý európsky titul pre náš súbor a to titul I. vicemajsteriek Európy. Bol to neopísateľný pocit plný radosti a zadosťučinenia.

 

Nasledujúci deň prišli na rad naše mladšie dievčatá s choreografiou VF mix kadet. Po víťazstve senioriek sme s odhodlaním išli ukázať, čo sa naše dievčatá počas celého roka naučili. Kadetôčky taktiež nesklamali a po naozaj vydarenej choreografii sme dúfali umiestnenie v TOP 6. Pre celý náš súbor bol obrovský úspech to, že sa kadet na Európu dostali a preto sme len so zatajeným dychom čakali na vyhlásenie. Po vyhlásení 6., 5. a 4. miesta sme ani len nedúfali, že by naše divošky mohli stáť na stupni víťazov. Avšak sen sa stal skutočnosťou a my s obrovským šťastím sme zistili, že Seničanky sú Majsterky Európy! Bolo to naozaj neopísateľný pocit. Plakali takmer všetci, deti, trénerky, rodičia ale i kamaráti. Jedna pre všetkých a všetky pre jednu sme si splnili náš spoločný sen. Uplakané, ale šťastné sme sa hneď po súťaži pobrali na Slovensko, kde sme majstrovské tituly aj patrične oslávili.

Avšak tento sen by sme si nemohli splniť bez našich obetavých rodičov detí, CVČ, Cerovana, sponzorov ale i Mesta Senica, ktoré nám prostredníctvom fondu Pro Senica pomohlo finančne zabezpečiť prepravu a štartovné. Vďaka Vám sa naše malé mestečko môže pýšiť majsterkami, ale aj vicemajsterkami Európy na najkvalitnejších Majstrovstvách Európy v mažoretkovom športe. ĎAKUJEME