Prvé súťaže za nami

Prvou skúškou odvahy v tejto sezóne bola súťaž O bohumínske srdce v ďalekom meste Bohumín. V skorých ranných hodinách sa vybrala prvá várka nášho súboru – deti a časť kadetiek. Prvými na štarte boli naše najmenšie radosti a svoju veľkú formáciu baton odtancovali tak dobre, že si za svoj výkon nakoniec odniesli zlaté medaily. Z detskej vekovej kategórie sa na štartovnej listine objavila aj miniformácia baton. Naše malé húsky sa nestratili v konkurencii a za svoje vystúpenie si domov odniesli aj strieborné medaily. Pre mnohé naše dievčatá to boli ich prvé mažoretkové medaily.

 

 

Z kategórie kadet bola v doobedňajších hodinách na programe kategória mini mix kadet. Naši drobci ako cínoví vojačikovia sa nestratili v silnej konkurencii a obsadili krásnu bronzovú priečku. V poobedňajších hodinách dorazila do Bohumína aj druhá časť súboru – kadetky a seniorky. V rýchlom slede za sebou nastúpili veľká formácia mix kadet a veľká formácia baton senior. Obe choreografie sa postavili na stupeň víťazov. Kadetky si so svojou divočinou odniesli zlaté medaily. Seniorky ako nebojácne bojovníčky priniesli domov  bronzové medaily. Vo večerných hodinách sa na štart postavila posledná naša súťažná choreografia – miniformácia baton senior. Seniorky si napriek veľkej únave vzali striebro.

 

Ďakujeme organizátorom sa skvele zorganizovanú súťaž. My môžme bilancovať, že všetky naše choreografie sa umiestnili na stupňoch víťazov, čo je pre nás obrovská motivácia do sezóny.

 

Suma sumárum:

1.miesto – Veľká formácia baton deti

1.miesto – Veľká formácia mix kadet

2.miesto – Miniformácia baton deti

2.miesto – Miniformácia baton senior

3.miesto – Veľká formácia baton senior

3.miesto – Miniformácia mix kadet

 

 

Druhú súťaž, ktorú sme v tejto sezóne navštívili bola O cenu mažoretiek Taktik Sobotište. Po náročných koncertoch sme išli skúsiť šťastie do neďalekého Sobotišťa. I keď na našich výkonoch bola vidno značná únava po dvoch odtancovaných dňoch a organizácii koncertu, domov sme si odniesli krásne umiestnenia. Ako prví sa na štarte predstavili naši drobci z detskej vekovej kategórie. Miniformácia baton deti predviedla krásny výkon a domov si zobrala jednoznačné prvé miesto. Po deťoch sa predstavili aj kadetky so svojím mini mixom. Cínoví vojačikovia sa po 1.vyhlásení mohli tešiť zo zlatej medaily. Poslednou miniformáciou, ktorá sa ocitla na štarte bola seniorská mini baton. Po trošku rozpačitom výkone si však seniorky domov odniesli bronzové medaily.

V poobedných hodinách boli na programe veľké formácie. Z detskej vekovej kategórie sa predviedli naše deti s veľkou formáciou baton aj pom poms. Maťko, Kubko a jeho družina ovečiek si domov zobrala zlaté medaily za 1.miesto. V pom pomoch sa naše deti museli popasovať aj s konkurenciou starších dievčat. Medzi “veľkáčkami” však obsadili krásne 2.miesto. Trénerky tak mohli byť patrične hrdé na svoje zverenkyne.

 

 

V kategórii kadet nás reprezentovali dievčatá vo veľkej formácii mix a veľkej formácii baton. V mixe opäť dominovali naše kadetky a domov berú ďalšie zlato za túto choreografiu. V batonke sa naše dievčatá ocitli až na piatom mieste. Kadetky tak majú jasný cieľ do ďalších súťaží.

 

V seniorskej kategórii sme sa ocitli v kategórii veľká formácia baton a flag. Seniorky sa tak o medaily museli pobiť so šikovnými juniorkami z Malaciek a Kysuckého Nového Mesta. Zo súťaže sme však odišli s krásnym 3.miestom. Choreografia s flagom sa bohužiaľ ocitla v kategórii s dvomi choreografiami klasik. I keď sa tieto choreografie len ťažko môžu porovnávať, za flag sme si odniesli zlaté medaily.

Prehľad našich umiestnení:

1.miesto – Veľká formácia baton deti

1.miesto – Miniformácia baton deti

1.miesto – Veľká formácia mix kadet

1.miesto – Miniformácia mix kadet

1.miesto – Veľká formácia flag senior

2.miesto – Veľká formácia pom poms deti

3.miesto – Veľká formácia baton senior

3.miesto – Miniformácia baton senior

5.miesto – Veľká formácia baton kadet