Kontakt: barbora.parciova8@gmail.com

Vzdelanie: Univerzita Komenského, Bratislava

Tréner: MiniSpirit

Absolvované školenia:

2017 – Školenie vedúcich a trénerov mažoretkového športu v oblasti mažoretkového športu pod vedením Asociácie mažoretkového športu Slovensko (Sabinov)

2017 – Osvedčenie o absolvovaní odborného semináru pre vedúcich, trénerky a mažoretky v rozsahu 10 hodín, pod vedením Ľudmily Štefkovej, Barbory Novotnej a Hanne Langovej (MAC, Brno)

Niečo málo o mne:

Mažoretky sú mojou súčasťou už neuveriteľných 18 rokov. Ako 8 ročná som sa stala mažoretkou v súbore Lienky, ktorý v tom čase viedla Lenka Čmaradová. Hneď som vedela, že tento koníček nebude len chvíľková záležitosť. Neskôr bola mojou trénerkou Veronika Zíšková. V tom čase už súbor niesol meno SPIRIT. Po Veronike prišla nová trénerka, kamoška, s ktorou som v súbore začínala hneď od založenia – Žaža. Práve vtedy sa úroveň mažoretiek začala zvyšovať. Pochod nahradil tanec, twirling, ale aj gymnastika. Zhostila sa toho najlepšie ako vedela a naučila nás množstvo nových a náročnejších prvkov, vďaka ktorým sme nejedenkrát stáli na stupienkoch víťazov. Všetky trénerky ma naučili niečo nové a viedli ma k láske k tomuto športu. Precestovali sme veľa pekných miest nielen na Slovensku, ale i v Česku, dvakrát sme sa zúčastnili festivalu v Poreči a boli sme aj súčasťou francúzskeho festivalu v meste Giat.

V súčasnosti som už 9.rok trénerkou našej najmladšej vekovej kategórie detí – MiniSpirit. Milujem prácu s deťmi a preto som veľmi vďačná za príležitosť budovať v dievčatá lásku práve k tomuto športu tak, ako to učili trénerky mňa. Aj napriek tomu, že som hlavná trénerka najmladšej kategórie, pomáham aj pri trénovaní starších kadetiek a junioriek. Mojou motiváciou sú práve dievčatá, ktoré poznám od 4-5 rokov a chcem im pomáhať a tráviť s nimi čas aj v starších kategóriách. Úspechom pre mňa je úsmev a šťastie detí. Nie je naozaj nič krajšie ako keď po dlhej a ťažkej ceste dievčat, kedy sa musia naučiť rôzne náročné prvky a spojiť ich do jednej, dvoch, či troch choreografií, vystúpia na pódiu v krásnych kostýmoch, predvedú čo sa naučili a odchádzajú šťastné s medailou na krku.

Čo sa týka úspechov, najväčšie sme získali v roku 2019 s choreografiami Maťko a Kubko, Stonožka a Húsky. Dievčatá sa stali dvojnásobnými majsterkami SR s choreografiami Maťko a Kubko, Stonožka a s choreografiou Húsky získali vo veľkej konkurencii titul II. VICEMAJSTER SR. Práve v tomto roku som sa aj ja ako mažoretka v kategórii seniorky stala majsterkou SR a na majstrovstvách Európy sme obsadili 2. miesto a odniesli si titul I.VICEMAJSTRA EURÓPY. Práve pre tieto úspechy považujem rok 2019 za najúspešnejší a pre náš súbor najcennejší. MiniSpiritky sa však titulmi vicemajsteriek na MSR môžu pýšiť hneď niekoľkokrát. Veľký úspech mala aj choreografia Tučniaci z roku 2013, ktorá získala titul I. VICEMAJSTER SR, titul Súbor roka 2014 v Centre voľného času a za túto choreografiu som bola ocenená aj ako trénerka.

Vo svojom živote, ale i v mažoretkách sa snažím riadiť mottom – Každý neúspech ťa posilní. Neúspech nie je môj nepriateľ, práve naopak a to sa snažím naučiť aj svoje zverenkyne. Každý neúspech by ich mal nakopnúť aby na sebe makali ešte viac.

aktualizované 12.2.2021