Kontakt: zanetabrkalova@centrum.sk

Vzdelanie: Ekonomická univerzita, Bratislava

Tréner: Spirit junior, Spirit Kadet

Absolvované školenia:

2014 – Twirlingový seminár pod vedením Terezy Rejlovej v Bratislave

2015 – Twirlingový seminár pod vedením Terezy Rejlovej v Bratislave

2017 – Školenie vedúcich a trénerov mažoretkového športu v oblasti mažoretkového športu pod vedením Asociácie mažoretkového športu Slovensko (Sabinov)

2017 – Osvedčenie o absolvovaní odborného semináru pre vedúcich, trénerky a mažoretky v rozsahu 10 hodín, pod vedením Ľudmily Štefkovej, Barbory Novotnej a Hanne Langovej (MAC, Brno)

Niečo málo o mne:

Volám sa Žaneta Brkalová a som absolventkou Ekonomickej univerzity v Bratislave. Som mažoretkou a trénerkou súboru SPIRIT. Tento koníček ale i práca ma napĺňa a venujem sa mažoretkovaniu od svojich 8 rokov. Mažoretky sú moja druhá rodina, ktorá ma dobíja energiou.

K mažoretkám som sa dostala len náhodou. Chcela som sa venovať tancu ako moja sestra ktorá bola tanečníčka. Z tanca nakoniec vznikli mažoretky. Moje prvé kroky boli nesmelé, trénovanie som brala natoľko vážne, že som porozbíjala doma s vareškou všetko čo sa dalo. Prvou trénerkou bola Mary, ktorá mi ukázala, že tento šport je naozaj veľmi krásny a môže mi aj niečo dať a nielen vziať voľný čas. Po nej prišla na rad Lenka Čmaradová. S Lenkou sme zažili niečo nové. Absolvovali sme množstvo vystúpení a že ich bolo naozaj veľmi veľa. Precestovali sme celé Slovensko, Moravu a zúčastnili sme sa 2x medzinárodného festivalu v Chorvátskom Poreči. Samozrejme život ide ďalej a po Lenke prišla Veronika Zíšková. S novou trénerkou prišli na rad aj nové rady a nové zážitky. V tomto období keď som mala 16 rokov som sa začala venovať aj trénovaniu. Zo začiatku sme mali len štyri juniorky, ku ktorým sa pridali i ďalšie. Z vtedajších 12 dievčat v celom súbore ich je dnes 60. O rok neskôr, keď som mala 17 som sa stala trénerkou i najstaršej zložky a prevzala miesto Veroniky Zíškovej spolu s Maťkou Janákovou.

Za môj najväčší úspech pokladám to, že sme dokázali vybudovať súbor s tradíciou, ktorý má veľa úspechov a titulov. I keď nie je všetko ružové ako sa môže zdať, vždy to stojí za to. Za tie slzičky šťastia na súťažiach, za priateľstvá, ktoré vznikajú medzi dievčatami ale i za milé slová od rodičov a známych. Riadim sa mottom: “Ži každou sekundou”. Tak sa snažím žiť každým okamihom a som veľmi rada že tieto okamihy môžem tráviť práve s mažoretkami.