Ukončenie sezóny

Ani sme sa nenazdali a koniec sezóny 2017/2018 nám zaklopal na dvere. Sezóna plná zážitkov, úspechov ale i menších sklamaní je už preč a my môžeme s hrdosťou povedať že naše deťušiky a veľké slečny to zvládli veľmi úspešne!

Preto sme si povedali, prečo to neosláviť na našej každoročnej MEGA opekačke J V jednu krásnu sobotu 16.júna sme sa všetci stretli v záhrade Materského centra, ktoré patrí pod CVČ. Super počasie, super jedlo a ešte lepší ľudia predurčili úspech tejto SPIRIT akcii. V poobedných hodinách sme sa začali schádzať a pripravovať okolie a jedlo na akciu. Pomáhať prišli rodičia, trénerky ale i samotné mažoretky. Nečudo, dlhé prípravy, na akcií sa nás zišlo naozaj neúrekom. Všetky kategórie od prípravky až po rodičovský tím si prišli si užiť pokojné chvíle strávené na tejto opekačke.

Na úvod zazneli slová trénerok a bilancovanie súťaží. Po milých slovách prišlo na rad opekanie špekáčikov, klobás a iných dobrôtok, ktoré ulahodili nejednému jazýčku. Samozrejme nesmela chýbať ani torta! Keď sme už mali všetci brušká plné, prišlo na rad súťaženie. Rodičia verzus deti boli pripravené bojovať o odmeny. Samotná súťaž bola rozdelená do troch disciplín. Prvou bol prekážkový beh. S ním si poradili lepšie rodičia. Musíme ich pochváliť, lebo prevahu v tíme mali najmä tatkovia ktorí neváhali a vrhali sa na zem hlava nehlava – v tomto prípade kolená, nekolená. Veru víťazstvo si zaslúžili. Ďalšou disciplínou bolo hľadanie cukríkov. Nos na sladké mali pre zmenu naše deti. Tie ponachádzali takmer všetky cukríky a stav bol vyrovnaný 1:1. Poslednou, rozhodujúcou disciplínou bolo nacvičenie tanca na pesničku, ktorú vybrali trénerky. Veru mali to ťažké oba tímy, pretože chickenremix je tvrdý oriešok. Bojovali oba tímy. Rodičovský tím to zobral viac športovo a zazneli tam i mená ako Vlhová a Kuzminová ako názov cviku. Rodičia sa nevzdávali, no nakoniec vyhrali naše deti. Niet divu, samotné výsledky zo súťaží sú tomu príkladom. Za víťazstvo dostali koncoročné SPIRIT medaily za reprezentáciu a sladkú odmenu v podobe čokoládok a naši rodičia za snahu zasa dostali SPIRIT svetielka, aby sa po ceste z opekačky nestratili.

Okrem toho naše deti nezabudli ani na svojich tatkov, ktorí oslavovali Deň otcov a pripravili si pre nich SPIRIT vysvedčenia. A veru, lietali i 5! Niet divu, gymnastika a balet nie je v repertoári každého tatka. No i takéto známky potešili našich tatkov a so slzičkou v oku sa išli  zabávať ďalej.

Tance, hry v dvojiciach a spoločné klábosenie pokračovalo veľmi dlho. Dobrá atmosféra sa ťahala celou akciou. Ale i táto akcia musela mať svoj koniec a preto v neskorých večerných hodinách sme sa rozlúčili a išli sme všetci do svojich domovov.

Veľké ďakujem patrí nášmu sponzorovi Cerovan, s. r. o., ktorý zabezpečil všetky nápoje a jedlo, ďalej rodičom ktorí priniesli pochutiny, koláčiky. Taktiež CVČ za poskytnutie svojich priestorov, na čele s našou Dankou ktorá nám bola nápomocná počas podujatia i celého školského roka. Neposledné poďakovanie patrí našim deťom, ktoré boli skvelé počas celej sezóny 2017/2018 a taktiež autobusárovi Tomáškovi, ktorý nás prekvapil svojou návštevou.

A čo môžeme povedať na záver? Že lámeme každý rok rekordy v počte zúčastnených na všetkých akciách a taktiež v super atmosfére ktorá je počas celého roka. Vidíme sa v septembri.

 

Vaše trénerky