Vykročme pravou nohou

Na jednej strane obrovský sen, množstvo nápadov, výročie, na druhej strane nervy, stres a množstvo obetovaného času. Aj tak sa dá charakterizovať náš galakoncert k 15.výročiu nášho súboru. Nie vždy to bolo jednoduché, nie vždy bolo všetko načas, no napriek všetkým prekážkam sme sa 12. apríla ocitli spolu v plnej kinosále Kultúrneho domu a oslávili naše výročie.

Takmer dvojhodinový program odštartoval krátky film z činnosti nášho súboru. Úvodné slovo a “hlavnú rolu” získali Paťka Tomanová so skúseným Erikom Michálkom. Na javisku sa prestriedali všetky kategórie so svojimi choreografiami, predviedli rôzne druhy náčinia, no najväčší aplaus zožala choreografia so svetelnými paličkami. Výročie sme oslávili vo štvrtok 12.apríla vo večerných hodinách galakoncertom určeným pre rodinných príslušníkov našich dievčat. Tým sme však naše oslavy ani zďaleka neukončili. V piatok sme odtancovali ďalšie 2 výchovné koncerty pre základné a materské školy zo Senice a z obce Cerová. Po 2 náročných dňoch sme si užili spoločnú afterparty v Dave až do skorých ranných hodín.

Ďakujeme…

V prvom rade patrí obrovská vďaka mestu Senica za schválenie nášho projektu a tiež následnú dotáciu koncertu. Nesmieme zabudnúť na firmu Ceroval spol. s.r.o., bez ktorej by sme si náš malý-veľký sen nemohli splniť. Posledným sponzorom bola COOP Jednota Senica, vďaka ktorej sme mohli zabezpečiť pochutiny na afterparty. Rovnako ďakujeme aj Centru voľného času za pomoc pri organizácii koncertu.

Za fotky, plagáty, diplomy, vstupenky či ďakovné listky ďakujeme Marekovi Štítnemu, ktorý nám opäť všetko zabezpečil na jednotku. Za videozáznam ďakujeme TVSEN. Ďalším fotografom, ktorý zaznamenal krásne okamihy nášho koncertu je šikovný mladík Oliwer, ktorému rovnako patrí veľká vďaka.

V neposlednom rade musíme poďakovať aj rodičom našich dievčat, ktorí nám veľmi pomohli v zákulisí počas koncertu s prezliekaním detí, či s organizáciou. Vypichnúť musíme najmä rodičov našich najmenších prípravkariek, ktorí zažili vystúpenie vôbec poprvýkrát a nebol s nimi žiaden problém. Deti boli vždy načas pripravené! Rovnako patrí pochvala a slovíčko ĎAKUJEME aj šikovným tatkom, ktorí prišli počas víkendu do Kultúrneho domu a sami nalepili baletizol a tiež maminkám, ktoré sa postarali o výzdobu koncertu.

Za najlepší herecký i spevácky výkon smerujeme vďaku Erikovi Michálkovi, ktorý dotvoril obraz nášho koncertu, do takej podoby, v akej ste ho mohli vidieť. Erik, ĎAKUJEME, bol si úžasný! Súčasťou naše Spirit rodinky je aj Danka Kopecká, ktorá nám roky pomáhala a robí to s láskou dodnes. Danka sa podieľala na scénari a dokonca nacvičila všetky scénky s deťmi. Dani, ďakujeme.

No a napokon sú tu naše deti. Od najmenších trojročných až po tie najstaršie – za úspešné zvládnutie koncertu im patrí obrovská pochvala. No ale aká by to bola oslava, keby nedostanú darček? Trénerky si preto pre ne pripravili výročné tričká, v netradičnej ružovej farbe, ktoré budeme hrdo nosiť počas tejto sezóny a dávať najavo všetkým, že sa ľúbime už 15 rokov 🙂

Ako trénerkam je nám obrovskou cťou byť súčasťou niečoho tak krásneho. Teší nás, že sme z ničoho dokázali vytvoriť súbor mažoretiek s tradíciou, kde vládnu len dobré hodnoty, že deti nechodia na tréning lebo musia, ale naopak, že sa vždy na nás tešia, že sa z detí i rodičov stala jedna obrovská rodina. Slová chvály sú motorom, ktorý nás ženie vpred a sme veľmi rady, že sa Vám náš koncert páčil.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reportáž z dielne TV SEN si môžte pozrieť tu:

Prinášame Vám samozrejme film z činnosti súboru: