Zazvonilo v Spirit škole

Pred rokom by sa nikomu z nás ani len nesnívalo, že by sme úspešne zorganizovali koncert k 15. výročiu založenia súboru a nie to ešte, aby sme tento rok zopakovali minuloročný úspech. Avšak sen sa stal skutočnosťou a my môžeme bilancovať.

Veru pre nás trénerky bolo veľmi ťažké tromfnúť minuloročný Galakoncert a pripraviť s deťmi niečo nové, čo prekvapí dychtivé pohľady rodinných príslušníkov a priateľov súboru. Nevzdali sme to a pod našimi rukami vzniklo dielo s názvom SPIRIT ŠKOLA.

Naša cesta začala niekoľko mesiacov dozadu, kedy sme sa rozhodli, že tento rok zopakujeme koncert, na ktorom by sme ukázali všetky naše choreografie na novú sezónu ale i to, že okrem tancovania vieme i spievať a hrať. Pokorenie prvej povestnej méty bolo vytvorenie témy koncertu. A čo je bližšie našim dievčatám ako škola? Avšak nie len tak obyčajná škola, ale SPIRIT škola, v ktorej sa predmety učia spevom a tancom – od geografie cez matematiku až po biológiu.

Vo štvrtok 11. a v piatok 12. apríla sa v priestoroch Kultúrneho domu rozozvučal gong, a to znamenalo začiatok koncertu. Na úvod sme predstavili krátky film o minuloročnej sezóne, kde sme si mohli zaspomínať na úsmevné momenty zo súťaží a tréningov. Nasledoval hodinu a pol dlhý program, v ktorom sa vystriedalo 60 dievčat od prípravky až po seniorky. Dievčatá predvádzali skvelé výkony a ešte krajšie úsmevy. Okrem dievčat sa predviedli i gymnastky pod vedením skvelej Lucky, ktorá nám pomáha v tejto sezóne s gymnastickou prípravou. Nemôžeme zabudnúť na skvelého speváka a moderátora v jednej osobe, nášho Erika ktorý bol s nami po celý čas na pódiu. Ale taktiež nám zaspievala i vynikajúca speváčka Sisa.

2 poldňové nácviky, 2 generálky a množstvo hodín učenia sa textov a skúšania scénok, i tak môžeme opísať prípravy na koncert. Práce bolo mnoho, ale neboli sme v tom samé. Mali sme supermaminky a tatkov, ktorí neváhali a pomáhali kde sa dalo. Od tvorby kulís, po lepenie baletizolu až po pomoc so scénou. Nešlo by to ani bez pomoci našich úžasných sponzorov Cerovan, spol. s r. o.; Mesto Senica a Centrum voľného času Stonožka.

Na záver môžeme povedať, že sme SPIRIT školu navštívili a hneď sme si ju obľúbili. Veríme, že spoločnými silami uskutočníme aj ďalší ročník a opäť vám otvoríme brány Kultúrneho domu v Senici. Ďakujeme všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a pomohli nám zorganizovať Spirit školu.