Mažoretky SPIRIT Senica
Alexandra Fábiková

Alexandra Fábiková

Alexandra Fábiková

Dátum narodenia:31. máj 2007
Vzdelanie:Gymnázium L. Novomeského Senica
Funkcia:asistentka trénerky
Obľúbené motto:Tanec je skrytý jazyk duše.
Pôsobenie v Spirite:od roku 2012

Mažoretky ma fascinovali už odmalička. S babkou sme sa chodievali pozerať na tréningy Spiritu, keď ešte tancovala moja sesternica. V Spirite sa otvorila veková kategória deti, a tak som neváhala a v mojich 5 rokoch som sa stala tou mažoretkou, ktorou som sa vždy túžila stať.           

O rok neskôr som získala moju prvú medailu z Majstrovstiev Slovenska. Trénovali sme, zažívali výhry, ale aj prehry. Roky plynuli a dnes je to už deväť rokov, čo sa venujem mažoretkám. Tancovala som v kategóriách deti, kadet a momentálne tancujem v kategóriách junior a senior. Tento súťažný rok budem pomáhať na tréningoch vekovej kategórie kadet. Byť trénerkou je pre mňa výzva, ale rada pomôžem pri trénovaní mladších dievčat. Za ten dlhý čas sa toho veľa zmenilo. K paličkám sme zobrali do rúk pom pomy aj flagy, do choreografií sme nacvičili nové tanečné kroky, naučili sme sa rôzne gymnastické a akrobatické prvky a naše choreografie sa zlepšovali.  Za deväť rokov som získala úžasné kamarátky, skúsenosti a veľa zážitkov, na ktoré nikdy nezabudnem. Najlepší a najsilnejší zážitok boli pre mňa Majstrovstvá Európy v roku 2019. Bolo to náročné, ale cez pot, slzy a únavu sme vybojovali titul MAJSTER EURÓPY v kategórii veľká formácia mix kadet a I. VICEMAJSTER EURÓPY v kategórii veľká formácia flag senior. Verím, že aj naďalej sa nám bude na súťažiach dariť, že budem môcť sledovať úspechy mojich kamarátok a i naďalej budem mať možnosť byť súčasťou Spiritu.

Ale SPIRIT nie je len o výhrach. Je aj o láske, pochopení, o vzájomnom podržaní a povzbudení sa. Spirit je rodina, druhý domov, ľudia, ktorí sa mi nikdy neotočia chrbtom.

Iba spolu sme SPIRIT.