Dátum narodenia: 3. máj 1994
Vzdelanie: Ekonomická univerzita v Bratislave
E-mail: zanetabrkalova@gmail.com
Funkcia: vedúca, trénerka

Volám sa Žaneta, ale v súbore ma každý pozná pod prezývkou Žaža. Moje prvé mažoretkové kroky boli otázkou náhody a šťastia. Svoje pôsobenie v mažoretkovom svete som začala ako 7 ročná, keď ma moja mamina prihlásila na krúžok mažoretiek do Centra voľného času v Senici.

S troškou šťastia som sa ocitla práve na mažoretkách, pretože prvotný plán bol pokračovať v šľapajach mojej staršej sestry a tancovať disco dance. Čo čert nechcel, zápis sme prešvihli, ale ako alternatívu zvolila moja mamina mažoretky. Veru, nevedela som, čo môžem čakať, mažoretky som nepoznala avšak, hneď po prvom tréningu som bola rada, že som nestihla zápis do tanečného krúžku. Ľudovo povedané, chytila som sa od prvého tréningu a vedela som, že to nebude len chvíľková záležitosť. A mala som pravdu, mažoretky sa so mnou tiahnu už viac ako 20 rokov.

V mažoretkovom klube SPIRIT som od počiatku, bola som spoluzakladateľkou niekoľkých vekových kategórii zažila som niekoľko trénerok, ktoré trénovali mňa, neskôr trénovali spolu so mnou. V ôsmich rokoch som sa stala kapitánkou a tento post mi zostal až do konca mojej mažoretkovej kariéry.

K samotnému trénovaniu detí som sa dostala postupom času malými krokmi. Najprv som pomáhala vymýšľať kroky svojej trénerke Lenke, neskôr som vymýšľala choreografie a v mojich 16 rokoch som dostala ponuku spolu s Maťkou trénovať novovzniknutú juniorskú kategóriu. Neskôr sme s Maťkou prebrali i tú najstaršiu seniorskú kategóriu, čiže som trénovala aj sama seba 🙂

Vo svojich 25 rokoch som ukončila svoju súťažnú kariéru, ale dievčatám vypomáham pri vystúpeniach, keď sem tam niekto vypadne. Môžem smelo tvrdiť, že zapadám :). Keď sa spätne pozriem na 20 rokov môjho pôsobenia v Spirite, boli a sú to krásne chvíle plné radosti ale i tŕnistých momentov. Avšak všetko stojí za to, nie je to len o medailách, ale hlavne o radosti z tanca, nových priateľstiev a z kopy zážitkov zo sústredení, súťaží, ale i samotných tréningov.

Moje motto je: „Ži každou sekundou“ a som veľmi rada, že môžem ich prežívať spolu so Spiritom.