Dátum narodenia: 7. február 1995
Vzdelanie: Univerzita Komenského, Bratislava
E-mail: barbora.parciova8@gmail.com
Funkcia: trénerka

Keď som mala 7 rokov, našla som si novú zábavku, a to točiť som všetkým, čo mi prišlo pod ruku, až sa nakoniec moji rodičia rozhodli, že mažoretky budú ten šport, ktorý ma bude napĺňať a baviť. A tak som sa ako 8 ročná stala mažoretkou v súbore Lienky, ktorý v tom čase viedla Lenka Čmaradová. Hneď som vedela, že mažoretky nebudú len chvíľková záležitosť, o čom svedčí i fakt, že s mažoretkami trávim už 19 rokov. Neskôr bola mojou trénerkou Veronika Zíšková. V tom čase bol už súbor premenovaný na SPIRIT. Po Veronike prišla nová trénerka, kamoška, s ktorou som v súbore začínala hneď od založenia – Žaža. Práve vtedy sa úroveň mažoretiek začala zvyšovať. Pochod nahradil tanec, twirling, ale i gymnastika. Zhostila sa toho najlepšie ako vedela a naučila nás množstvo nových a náročnejších prvkov, vďaka ktorým sme nejedenkrát stáli na stupienkoch víťazov. Všetky trénerky ma naučili niečo nové a dali mi dôvod, prečo s mažoretkami pokračovať. Precestovali sme veľa pekných miest nielen na Slovensku, ale i v Česku, dvakrát sme sa zúčastnili festivalu v Poreči a boli sme aj súčasťou francúzskeho festivalu v meste Giat.

V súčasnosti sa venujem nielen mažoretkovaniu, ale už 6. rok som trénerkou našej najmladšej vekovej kategórie detí pomenovanej MiniSpirit. Nakoľko študujem na pedagogickej fakulte, som šťastná, že môžem získavať skúsenosti s deťmi práve na mažoretkách. Vďaka tejto príležitosti som sa naučila obrovskej zodpovednosti a spoznala množstvo úžasných drobcov, s ktorých viaceré sú dnes už krásne mladé slečny.

Aj napriek tomu, že som hlavná trénerka najmladšej kategórie, pomáham aj pri trénovaní starších kadetiek a junioriek. Mojou motiváciou sú práve dievčatá, ktoré poznám od 4 – 5 rokov a mám s nimi krásny vzťah. To je dôvod, pre ktorý im chcem pomáhať a tráviť s nimi čas aj v starších kategóriách.

Úspechom pre mňa je úsmev a šťastie detí. Nie je naozaj nič krajšie ako keď po dlhej a ťažkej ceste dievčat, kedy sa musia naučiť  rôzne náročné prvky a spojiť ich do 1, 2, či 3 choreografií, vstúpia na pódium v krásnych kostýmov, predvedú čo sa naučili a  odchádzajú šťastné a s medailou na krku.

Čo sa týka súťaží, najväčšími úspechmi tú tituly vicemajsteriek na MSR, s ktorými sa MiniSpiritky môžu pýšiť hneď niekoľkokrát. Najväčší úspech mala choreografia Tučniaci z roku 2014, ktorá získala titul I. Vicemajster SR, titul Súbor roka 2014 v Centre voľného času a za túto choreografiu som bola ocenená aj ako trénerka.

Vo svojom živote, ale i v mažoretkách sa snažím riadiť mottom – Každý neúspech ťa posilní. Neúspech nie je môj nepriateľ, práve naopak. A to sa snažím naučiť aj svoje zverenkyne, aby sa nevzdali hneď po prvom neúspechu, ale aby ich to nakoplo a začali na sebe „makať“ a zlepšovať sa ešte viac.