Mažoretky SPIRIT Senica
Klára Kučerová

Klára Kučerová

Klára Kučerová

Dátum narodenia:8. august 2007
Vzdelanie:Gymnázium L. Novomeského Senica
Funkcia:asistentka trénerky
Obľúbené motto:Pozeraj sa pred seba a nie za seba.
Pôsobenie v Spirite:od roku 2015

Mažoretkovaniu sa venujem od svojich 8 rokov. Stále si pamätám ako som prvý krát prišla na zápis, dali mi do ruky drevenú paličku a učili ma rôzne triky. Keď som prišla domov, tak som ju nevedela pustiť z ruky a dokonca ani dedo s ňou nevedel prestať točiť. Presne vtedy som vedela, že toto bude to, čo ma bude napĺňať.

Môj prvý rok mažoretkovania nebol ľahký, ale hneď ako sme prišli na prvú súťaž, zažila som tú atmosféru súťaží a radosť z vyhrávania, tak som si povedala, že to stojí za to. Nebolo to však len o ťažkej práci, ale aj o zábave s kamarátkami, s ktorými sme spolu každý tréning, každú akciu a každú súťaž. Prežívame spolu každý smútok, plač, zábavu, radosť a bolesť. Tu, v súbore SPIRIT, to nie je len o tom mažoretkovaní, ale sme naozaj jedna veľká rodina, ktorá sa navzájom podporuje, ľúbi a nikdy nesklame. Som veľmi vďačná, že toho všetkého môžem byť súčasťou a môžem vidieť úsmevy a šťastie všetkých dievčat.

Za všetky tie roky mám už plný kufor medailí i diplomov a ako súbor máme v tanečnej sále Esko vystavenú plnú vitrínu trofejí zo všetkých súťaží za posledných dvadsať rokov našej existencie. Avšak náš doteraz najväčší úspech bol na majstrovstvách Európy v Záhrebe, v roku 2019, kde sme vybojovali titul MAJSTER EURÓPY v kategórii veľká formácia mix kadet a titul I.VICEMAJSTER EURÓPY v kategórii veľká formácia flag senior. Som veľmi hrdá na to, že som mohla byť súčasťou obidvoch choreografií. Všetok ten plač, pot a veľká drina stáli za to.

V mojom živote sa riadim mottom: ,,Pozeraj sa pred seba a nie za seba.” Nepozerám sa na neúspechy z minulosti, ale snažím sa zdokonaliť to, čo je treba, aby sme v budúcnosti uspeli.