Mažoretky SPIRIT vznikli v roku 2003, ale jeho počiatky siahajú až do roku 2000. Prvou trénerkou Spiritu bola Lenka Čmaradová, ktorá tento tím i založila. Po niekoľkých rokoch fungovania prišla ďalšia trénerka Veronika Zíšková, bývalá členka mažoretiek v Senici. Momentálnymi trénerkami sú 2 odchovankyne Spiritu Žaneta Brkalová, Barbora Parčiová. V školskom roku 2017/2018 sa asistentkami tréneriek stali seniorky Patrícia Tomanová a Sabina Jurovatá. Istú dobu pôsobila v Spirite aj Sabinka Hyžová, ktorá asistovali pri trénovaní detskej vekovej kategórie. O rok neskôr sa k nim pridala aj Denisa Nestrašilová.

 

 

V súčasnosti sa Spirit rozdeľuje na niekoľko vekových kategórií podľa veku:

    • MINISPIRIT (deti) – 4 – 7 rokov
    • SPIRIT Kadet (kadet) – 8 – 12 rokov
    • SPIRIT (junior) – 13 a viac rokov

Momentálne patríme pod Centrum voľného času Stonožka v Senici na Sadovej ulici. Naším prvým názvom boli mažoretk Lienky, ktorý sa v roku 2008 zmenil na Spirit. Zúčastnili sme sa mnohých súťaží na Slovensku aj v zahraničí. V našej skupine sú dievčatá od 4 do 25 rokov. Trénujeme 2 – 4x do týždňa. Každoročne absolvujeme niekoľkodňové sústredenia (v Senici alebo okolí). Zároveň sme členom Asociácie mažoretkového športu Slovensko (AMaS), ktorá každoročne organizuje Majstrovstvá Slovenskej republiky. AMaS je zároveň členov MWF (Majorette Sport World Federation), teda, najväčšej mažoretkovej organizácie, ktorá zoskupuje tímy z celého sveta.

 

Avšak naše trénerky nezaháľajú a budujú. Každoročne sa podieľame na prípravách rôznych podujatí, kde môžeme potešiť oko nejedného diváka. Medzi tieto akcie môžeme zaradiť plesy, galakoncerty, či otvorenie rôznych objektov. Každým tréningom sa len a len zlepšujeme, čo neteší iba naše trénerky, ale aj Centrum voľného času Stonožka, rodičov mažoretiek, ale aj samotné dievčatá, ktoré tomuto športu obetujú voľný čas. Počas roka máme okolo 30 vystúpení po celom Záhorí, ale aj mimo neho. Zúčastnili sme sa slávnostných akcií a niekoľkokrát sme sa ocitli aj v televízii (STV – ranný magazín, TVSEN, TV VEGA, Hlohovecká televízia, DigiSport, film Wilsonovo), boli sme na titulných stranách časopisov a ocitli sme sa aj v pamätnej knihe o Senici. Každoročne sa náš súbor teší obrovskému záujmu nových dievčat.

 

Mažoretky Spirit sa tešia z každého úspechu, avšak naším najväčším úspechom je, že vôbec existujeme. Zažili sme výhry, prehry, sklamania, ale bojovať sme neprestali a na každú súťaž prichádzame s elánom súťažiť, zabaviť sa, ale aj spoznať dievčatá z iných súborov. Popri tom všetkom zberáme skúsenosti, vďaka ktorým sa posúvame míľovými krokmi vpred. Každým tréningom sa zdokonaľujeme, vymýšľame nové námety na choreografie, kostýmy, ktorými by sme Vás očarili na vystúpeniach, súťažiach, či iných príležitostiach.

 

MiniSpirit je nová veková kategória od školského roku 2012/2013. Zoskupuje dievčatá vo veku od 4 do 7 rokov. Prvý nábor sa konal 21.júna 2012 v senickom DAVe. Novou trénerkou tejto kategórie je Barborka Parčiová, ktorá je odhodlaná doviesť naše MiniSpiritky k veľkým úspechom na Slovensku, ale aj v zahraničí. Počas svojej existencie MiniSpirit vybojoval už niekoľko titulov MAJSTRA aj VICEMAJSTRA SR! O túto kategóriu je rok čo rok stále vyšší záujem, čo nás nesmierne teší! Pri trénovaní najmladšej súťažnej kategórie pomáha aj asistentka Paťka Tomanová.

 

 

Keďže je o náš súbor čoraz väčší záujem, Spirit otvoril i ďalšiu vekovú kategóriu. V roku 2017 sme sa rozšírili aj o nesúťažnú kategóriu prípravky, ktorá zoskupuje naše úplne najmladšie dievčatká. Trénerkami týchto dievčat sa stali Barbora Parčiová a Petra Šefčíková. Od ďalšej sezóny vychovávajú aj novú asistentku Denisku Nestrašilovú, ktorá aktívne vypomáha pri trénovaní budúcich mažoretiek. Táto kategória je však vedená najmä hravou a zaujímavou formou. Popri rôznych hrách však nacvičia aj niekoľko choreografií, s ktorými vyčaria úsmev maminkám na nejednom vystúpení.

 

Ďalšou novinkou pre náš súbor je akcia s názvom Spirit Camp. 5-dňový denný tábor je zameraný pre členky nášho súboru. Rozmanitým programom, tvorivými dielničkami, či rôznymi seminármi sa snažíme spestriť program letných prázdnin našim dievčatám. Historicky prvý (a tak trochu skúšobný) tábor sa konal ešte v roku 2017, kedy sa jednalo len o trojdňovú prespávačku. O rok neskôr dostal tábor svoje meno a stal sa tak ďalšou neoddeliteľnou súčasťou Spiritu i v nasledujúcich rokoch.

 

Rok 2019

 

 

 

 

 

 

 

Rok 2018

 

 

 

 

 

 

 

Rok 2017

 

 

 

 

 

 

 

Rok 2016

 

 

 

 

 

 

 

Rok 2015

 

 

 

 

 

 

 

Rok 2014

 

 

 

 

 

 

 

Roky 2004 – 2008