Ako sa stať Spiritkou?
V našom meste aktuálne evidujeme obrovský záujem o mažoretky a náš súbor, preto sme si pre Vás pripravili krátky návod, ako postupovať, ak sa Vaše dieťa chce stať malou Spiritkou. Zároveň sme si pre Vás pripravili aj odpovede na najčastejšie kladené otázky.
Zápis nových členov
V prvom rade je potrebné sledovať naše sociálne siete (Facebook, Instagram) alebo našu webovú stránku, kde počas školského roka oznamujeme termíny zápisov nových detí. Spravidla organizujeme 2 oficiálne zápisy – prvý sa koná na konci júna a druhý na začiatku septembra. Vzhľadom na obrovský záujem a limitovaný počet miest však odporúčame zúčastniť sa už toho júnového zápisu, ktorý deťom dáva možnosť začať chodiť na tréningy už počas leta a spoznať tak nové kamošky ešte pred tým, než sa sezóna oficiálne začne. Ďalšou výhodou tohto zápisu je aj možnosť zúčastniť sa nášho denného letného táboru Spirit Camp, na ktorý sa môžu prihlásiť len členky nášho súboru. Druhý zápis organizujeme tradične so začiatkom školského roka. Tu je však potrebné počítať s tým, že už môžeme mať plné kapacity a nebudeme môcť prijať ďalšie dieťa.
Z uvedeného plynie, že prihlásenie počas školského roka nie je nemožné, ale je komplikovanejšie. Sme súťažné mažoretky, čo znamená, že v septembri začneme nacvičovať nové choreografie, s ktorými súťažíme a vystupujeme až do konca sezóny. Novým dievčatám je potrebné venovať viac času a to pri nacvičovaní a vylaďovaní choreografií je uprostred sezóny takmer nemožné.
Podanie prihlášky
Prihlásiť sa do nášho súboru je možné dvomi spôsobmi. Najjednoduchším spôsobom je priame kontaktovanie tréneriek prostredníctvom sociálnych sietí alebo nášho e-mailu mazoretkyspirit@gmail.com. Druhým spôsobom je podanie prihlášky do Centra voľného času Stonožka v Senici. Tento spôsob je však možný len v čase, kedy prebieha zápis do krúžkov. My však odporúčame využiť prvý spôsob, pretože všetky dôležité informácie o nadchádzajúcich tréningoch alebo iných stretnutiach dostanete z prvej ruky.
Ako prebieha zápis nových detí
Obavy zo zápisu detí alebo z prvého tréningu u nás rozhodne nemusíte mať. Na zápis detí však odporúčame prísť už aj s dieťaťom. Snažíme sa, aby na zápisoch neboli prítomné len trénerky, ale aj naše súčasné mažoretky, ktoré rady predvedú, čo s paličkou dokážu. Vaše deti tak hneď uvidia, čo všetko sa s paličkou dá robiť a čo viac, vyskúšajú si to na vlastnej koži. A predsa lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť.
Čo čaká rodiča/sprievod na zápise detí?
V prvom rade je potrebné poznamenať, že na zápis detí nemusí prísť zákonný zástupca dieťaťa. To znamená, že dieťa môže doviesť iný člen rodiny, ale aj rodič iného dieťaťa. Rodičia (sprievod) dieťaťa sa však dozvedia základné informácie, ktoré je vhodné vedieť hneď od začiatku. Do rúk dostanú aj prihlášku a ďalšej formuláre (napr. GDPR), ktoré je potrebné vyplniť buď priamo na mieste alebo doma a potom priniesť na tréning. Tu sa však povinnosti rodiča končia a na scénu prichádzajú deti 🙂 Ak sa však náhodou Vaše dieťa nemôže zápisu zúčastniť (napr. pre chorobu), môžete sa zúčastniť aj bez neho. Na zápis detí nie je potrebné nosiť nič špeciálne.
Čo čaká dieťa na zápise detí?
Zápisy detí sú väčšinou nudná formalita, ktorá skrátka musí prebehnúť. U nás je to však inak. Deti dostanú do rúk paličky aj pom pomy a vďaka našim trénerkám a mažoretkám si hneď vyskúšajú, ako sa s takou skutočnou mažoretkovou paličkou točí. Pustíme hudbu a deťom ukazujeme základný mažoretkový postoj, správny pochod, ale aj rôzne poskoky, ktoré neskôr u nás využijú. Ak nám zvýši čas, zahráme sa s deťmi aj hru.
Prvý tréning
Na prvý tréning tréning je už potrebné, aby si dieťa so sebou prinieslo aj niečo na prezlečenie – niečo, v čom sa mu bude dobre cvičiť. Deti majú spravidla legínky/kraťasky a tričko. Keďže cvičíme v telocvičniach alebo v tanečných sálach, je nevyhnutné, aby mali deti so sebou aj niečo na prezutie. Deťom je možné kúpiť klasické biele cvičky, tanečné piškóty alebo len obyčajné baletky (v krajnom prípade tenisky). Uprednostňujte však, prosím, protišmykovú obuv, aby sme sa vyhli zbytočným pošmyknutiam a pádom. Dôležitou vecou je i fľaša vody, ktorú odporúčame mať podpísanú, aby sme vedeli komu patrí v prípade, že si ju po tréningu zabudnete vziať. Poslednou dôležitou vecou je gumička na vlasy, aby nám počas tréningu nezavadzali. Pri nových deťoch je možné, aby rodič bol počas prvých tréningov prítomný na tréningu a pozeral sa na dieťa. Zo skúseností však vieme, že deti sú potom rozptyľované, preto po čase apelujeme na to, aby bolo dieťa na tréningu samé (rodič napr. v šatni). Chápeme však, že začiatky v nových kolektívoch bývajú náročné.