Zlatý Maribor
Zlatý Maribor

Zlatý Maribor

Pred dvomi týždňami sme sa vybrali na cestu do slovinského Mariboru. Vďaka nomináciám z Majstrovstiev Slovenskej republiky v mažoretkovom športe sme sa tentokrát mohli predstaviť s piatimi choreografiami, čo je náš doterajší rekord. I keď našu účasť v Maribore sprevádzalo množstvo problémov, nič nás neodradilo od toho, aby sme sa tohtoročných Majstrovstiev Európy zúčastnili.

Vo štvrtok 22. júna sme v ranných hodinách naložili batožinu do autobusu a nabrali smer Maribor. Cestou do Mariboru sme stihli poďakovať aj nášmu Tomášovi, ktorý nás už niekoľko sezón aktívne a veľmi rád sprevádza na všetkých súťažiach nielen ako autobusár, ale aj fanúšik a hlavný zabávač všetkých účastníkov zájazdu :D. Tomášovi aj touto cestou ďakujeme a veríme, že bude súčasťou Spiritu aj v ďalších sezónach. Po približne 6 hodinách cesty sme prekročili slovinské hranice a od Mariboru nás delilo už len niekoľko desiatok kilometrov.

Štvrtkový program sa niesol už len v duchu ubytovania sa a voľného programu, v rámci ktorého sme zašli omrknúť aj športovú halu, kde sa už vo štvrtok súťažilo. Zvyšok večera sme venovali prechádzkam po centre Mariboru, zmrzline, návšteve reštaurácií alebo kultúrnych pamiatok a samozrejme zaslúženému oddychu po dlhej ceste. Naše pôsobenie na mariborských Majstrovstvách Európy začali až vo štvrtok v poobedňajších hodinách.

Naše tohtoročné pôsobenie na ME odštartovali naše juniorky, ktoré súťažili vo veľkej formácii flag senior v piatok 23. júna v poobedňajších hodinách. Hneď po nich sa na súťažnú plochu postavili aj naše najmladšie účastníčky ME, naše kadetky s ich miniformáciou mix kadet. Po niekoľkých hodinách sa dočkali aj naše juniorky, ktorých čakalo odtancovanie ich tohtoročnej miniformácie flag junior. Piatkový program sme zakončili hromadným vyhlásením výsledkov. Naše juniorky sa v konkurencii ostatných senioriek ocitli v kategórii veľká formácia flag senior na krásnom 4. mieste a odniesli si pomyselné zemiakové medaily. Kadetky so svojou miniformáciou mix na tému Kung fu obsadili v silnej konkurencii až 13 tímov krásne delené 5. miesto. Najväčšiu radosť nám však urobili naše juniorky, ktorým sa po fantastickom výkone podarilo vybojovať strieborné medaily a titul I.VICEMAJSTER EURÓPY v kategórii miniformácia flag junior.

S obrovskou spokojnosťou sme sa pobrali na ubytovanie načerpať sily na sobotný program, kde nás už čakali veľké formácie mix. Keďže naše kategórie boli na programe až vo večerných hodinách, celé doobedie sme opäť mali možnosť spoznávať krásy Mariboru, no čakalo nás aj tradičné odubytovanie sa. Voľný čas sme však využili aj na prípravu, kedy sa naše dievčatá (konečne) stihli poriadne namaľovať a učesať :D. Po presune do haly nás však už čakala tá najnáročnejšia úloha. Na štarte sa najskôr predstavili naše kadetky, na ktoré čakala silná konkurencia ďalších 6 tímov. V prípade junioriek bola konkurencia ešte silnejšia. I keď výkony našich dievčat neboli na Majstrovstvách Európy tie najlepšie v sezóne, s napätím sme čakali na vyhlásenie výsledkov. Sobotné vyhlásenie sa síce nieslo v duchu českej národnej hymny, no o to viac nás potešilo, že prvá slovenská hymna večera hrala práve našim kadetkám, ktoré so 4-bodovým náskokom ovládli kategóriu veľkých formácií mix kadet a pre Spirit vybojovali titul MAJSTER EURÓPY. V juniorskej kategórii nám síce hymna nehrala, no naše juniorky vybojovali v silnej konkurencii bronzové medaily a titul II.VICEMAJSTER EURÓPY v kategórii veľkých formácií mix junior. Po vyhlásení nás čakala už len dlhá cesta naspäť na Slovensko.

Vedeli sme do čoho ideme a aká silná konkurencia nás v Maribore čaká. Do Slovinska sme preto cestovali so skromným cieľom, aby sa všetky naše choreografie umiestnili aspoň v TOP6. Naše dievčatá nám však urobili ešte väčšiu radosť vďaka zisku troch európskych titulov a ďalších dvoch umiestnení v najlepšej európskej šestke. Touto cestou by sme chceli poďakovať všetkým, ktorí nám fandili priamo v Maribore, ale aj tým, ktorí fandili na diaľku. Zároveň patrí obrovská vďaka najmä našej Žaži, ktorá v tejto sezóne obetovala obrovské množstvo času všetkým choreografiám, s ktorými sme sa v Maribore predstavili.

Po 4 rokoch si naše kadetky opäť zaspievali slovenskú hymnu, vďaka čomu nám splnili ďalší mažoretkový sen. Našim dievčatám zároveň patrí obrovská pochvala za celú sezónu, za úspešnú reprezentáciu nielen nášho Spiritu, ale aj celého nášho mesta na jediných oficiálnych Majstrovstvách Európy v mažoretkovom športe. Všetky naše dievčatá si aktuálne síce užívajú zaslúžené voľno, no už o pár dní nás budete môcť vidieť na oslavách 90. výročia futbalu v Čáčove.

Všetky fotky z Mariboru nájdete v našej fotogalérii.

Naše juniorky si zároveň pripravili pre vás vlog z nášho pôsobenia v Maribore. Želáme Vám príjemné pozeranie 🙂