Sme majsterky Slovenska
Sme majsterky Slovenska

Sme majsterky Slovenska

Poslednou súťažou, na ktorej sme boli, boli Majstrovstvá Európy v ďalekom chorvátskom Záhrebe. Prišla pandémia a s ňou aj vynútená pauza. Žiadne súťaže, žiadne tréningy ani vystúpenia. Veríme, že toto smutné obdobie je už za nami a uplynulý víkend bol akýmsi pomyselným novým začiatkom. Prečo ale bol minulý víkend tak dôležitý?

Po 2 pandemických rokoch sa konečne uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky v mažoretkovom športe. Po náročnej príprave, ktorá bola ovplyvnená nekonečným množstvom karantén alebo pozitívnych testov sme sa mohli aj my postaviť na štart tej najdôležitejšej súťaže v roku. Pre mnohé naše dievčatá to bola vôbec prvá súťaž, ktorej sa zúčastnili. Náš tím našťastie nie je poznačený veľkým odlivom detí, preto sme sa na súťažnej ploche mohli predviesť počas oboch dní.

Sobota 30. apríla sa niesla v znamení malých formácií. Náš tím zastupovali dievčatá so 4 choreografiami. Doobeda sa predviedli naše detičky a juniorky. Náš súčasný MiniSpirit má momentálne síce len 6 dievčat, no ani malý počet sa nepodpísal pod slabšie výsledky. Naša šestica Rebeka, Viki, Barborka, Natálka, Simi a Lauri si pre porotu nachystali 2 choreografie. Pod vedením tréneriek Barborky a Paťky sa predstavili s paličkovou choreografiou na tému Coco a v pompomovej choreografii sa predviedli ako Labková patrola. Konkurencii však nedali šancu a s obomi choreografiami sa umiestnili na 1.mieste a pre SPIRIT vybojovali dva tituly MAJSTRA SLOVENSKEJ REPUBLIKY. Pre všetky naše dievčatá to bol začiatok ako z najkrajšieho sna!

Po detskej vekovej kategórii sa na súťažnú plochu nastúpili naše juniorky. Z dievčat, ktoré naposledy súťažili v kategórii kadet sú dnes veľké slečny, ktoré bojovali o medailu so svojou miniformáciou mix na tému Vodníci. Napriek dobre odtancovanej choreografii to v silnej konkurencii stačilo “len” na krásne 4.miesto. Aj tento výsledok je pre naše juniorky skvelým štartom v juniorskej kategórii, no veríme, že v nasledujúcich sezónach si siahnu aj na medailové pozície! Budeme im držať palce.

Vo večerných hodinách sa predviedli aj naše seniorky so svojou paličkovou miniformáciou. Ich miniformácia na tému Swing roztancovala nejedného diváka a z Majstrovstiev Slovenska si odnášame krásne 4.miesto v tejto kategórii. Aj toto umiestnenie je zatiaľ tým najlepším, čo Spirit dokázal v tejto náročnej kategórii vybojovať. Dievčatám srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu!

V neskorých večerných hodinách sme síce nabrali smer Senica, no ráno sme už boli na ceste späť do Hlohovca, pretože nás čakal deň plný veľkých formácií, kde náš tím nemohol chýbať. V nedeľu sa Spirit predviedol s ďalšími tromi choreografiami. Prvou choreografiou, s ktorou sa predviedli naše dievčatá bola veľká formácia mix kadet. Skupina dievčat, ktorú z veľkej časti tvoria naše bývalé detičky nás všetkých prekvapila a dojala takmer dokonalým výkonom v ten najdôležitejší moment. Dynamická choreografia na tému Bábiky si za svoj výkon odniesla 1.miesto a titul MAJSTRA SLOVENSKEJ REPUBLIKY. V kadetkách sa nám síce vystriedala generácia, no tieto mladé slečny dokonale nadviazali na ich predchodkyne, ktoré si z MSR 2019 odniesli strieborné medaily za Divočinu!

Po malej pauze sa na štart postavil aj náš veľký juniorský mix, ktorý je tvorený prevažne dievčatami, ktoré naposledy štartovali v kadetkovskej kategórii. 23 mladých slečien odtancovalo náročnú choreografiu na tému Beyoncé, za ktorú si z tohtoročných Majstrovstiev Slovenska odnášajú bronzové medaily a titul II.VICEMAJSTRA SLOVENSKEJ REPUBLIKY. Poslednou SPIRIT choreografiou bola Srdcová kráľovná v podaní našich senioriek. Aj naša veľká formácia flag si odniesla 1.miesto a titul MAJSTRA SLOVENSKEJ REPUBLIKY.

Na MSR sme išli s celkovo siedmimi choreografiami a všetky z nich sa umiestnili v TOP4. Dievčatám gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu nielen nášho klubu, ale aj mesta Senica. Už o necelé dva týždne vyrážame do ďalekej Karvinej, kde sa pokúsime nadviazať na úspechy z MSR. Zároveň ďakujeme všetkým našim SPIRIT rodičom za trpezlivosť, dôveru, ale aj pomoc počas oboch súťažných dní.