Karvinský pohár našimi očami

Deň plný radosti, ale aj sklamania. Deň, kedy sme mohli znova ukázať, čo je v nás a mohli sme byť všetky spolu na jednej súťažnej ploche. I takto môžeme opísať 15. máj v Karvinej, kde sa uskutočnil ďalší ročník Karvinského pohára, kde sme nemohli chýbať. V skorých ranných hodinách sme sa pomaly stretávali pred Centrom voľného času Stonožka, kde sme ešte ospalé nastupovali do autobusu. Veru, o pol 4 ráno si ešte nikto neuvedomoval že konečne môžeme súťažiť po toľkých mesiacoch bez obmedzení i v zahraničí. Cesta nám ubehla ako voda a ocitli sme sa pred zimným štadiónom v Karvinej. Tu sme sa stretli s druhou časťou našej početnej výpravy a odobrali sme sa do šatne. Samotné zázemie súťaže bolo naozaj skvelé. Veľké priestory a skvelá atmosféra nás napĺňala pocitom šťastia a vďaky za to, že môžeme opäť súťažiť aj za hranicami našej krajiny.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako prvé sa na parkete predstavili naše najmenšie detičky s choreografiou Labková patrola. Hoci naše dievčatá súťažili v kategórii samé, ani to im neubrali na radosti zo súťaženia a predviedli veľmi pekný výkon. Za svoju snahu získali skvelé známky a odniesli si tak 1. miesto. Po detičkách nastupovali naše ostrieľané, ale pri tom mladučké juniorky s miniformáciou mix. Naši vodníci odtancovali choreografiu naozaj skvelo a konkurencia bola naozaj obrovská. O to viac sme sa tešili, keď naše dievčatá skončili na prvom mieste a taktiež si odniesli zlato. V poradí treťou choreografiou boli opäť naše detičky s miniformáciou baton, v ktorej stvárňujú rozprávku Coco. I v tejto kategórii súťažili naše dievčatá samé, čo nás mrzí, pretože by sme si rady zmerali sily s inými tímami. Naše dievčatá však nenechali nič na náhodu a predviedli výkon, ktorý bol dokonca lepší než na Majstrovstvách Slovenska. Dievčatá získali taktiež krásne hodnotenie a odnášali si ďalšie zlato.

 

Detičky vystriedali najstaršie dievčatá. S veľkou formáciou flag senior sa naše slečny predviedli v kategórii, ktorá bola spojená s veľkými formáciami pom poms. Toto zlúčenie sme si nevedeli celkom predstaviť, pretože tieto kategórie sú naozaj odlišné. Avšak naše slečny sa ani tejto výzvy nezľakli a bojovali ako levice. S ladnosťou predviedli svoju Srdcovú kráľovnú a za svoj výkon si odniesli strieborné medaily. Slzičky síce boli, avšak s odstupom času si môžeme povedať, že aj táto skúsenosť nás niečo naučila. Poslednou choreografiou pred obedovou prestávkou bol náš veľký kadetkovský mix. Naše zlaté kadetky predviedli opäť ďalší skvelý výkon a tak sme mohli prežívať zlatú žatvu znova.

 

 

 

 

 

 

 

 

Po nabratí síl sme pokračovali v súťažení i v poobednej časti. Tu sa predviedli naše juniorky s veľkým mixom. Dievčatá predviedli ešte krajší výkon než na Majstrovstvách Slovenska a preto boli šance na dobré umiestnenie vysoké. Podobne ako pri flagu, aj v tomto prípade došlo k zlúčeniu kategórií. Tentokrát však boli spojené mixy s pom pomami. Musíme povedať, že všetky choreografie boli naozaj skvelé a konkurencia vysoká. Naše dievčatá získali so svojou choreografiou na tému Beyoncé bronzové medaily.

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslednou našou súťažnou choreografiou bola paličková miniformácia. Naše seniorky so Swingom chceli predviesť najlepší výkon, avšak únava a nervozita si vybrala svoju daň. Seniorky síce predviedli krásny výkon, no pridali k nemu aj veľké množstvo pádov paličiek. Zmierené s realitou sme čakali na vyhlásenie výsledkov. Uvedomovali sme si, že pádov mohlo byť menej. A tu prišlo najväčšie prekvapenie a radosť. Aj po nie celkom presvedčivom výkone si domov odnášame zlaté medaily za miniformácia baton senior! S neskutočnou radosťou sa objímali malé aj veľké dievčatá, spolupatričnosť bola cítiť všade. Uplakané, šťastné a unavené sme spravili posledné spoločné fotky a odobrali sa domov.

 

 

 

 

 

 

 

 

Po ceste sme pozerali naše výkony na videách, aby sme vedeli, čo môžeme ešte vylepšiť 🙂

Bilancia nášho súboru 5x zlato, 1x striebro a 1x bronz.

Touto cestou by sme chceli zagratulovať všetkým víťazom a poďakovať organizátorom súťaže.

Cítili sme sa výborne.

Ďakujeme!