Spolu pri vianočnom stromčeku
Spolu pri vianočnom stromčeku

Spolu pri vianočnom stromčeku

Po vynútenej covidovej pauze sme sa konečne mohli vrátiť aj k nášmu tradičnému vianočnému večierku. Tie predchádzajúce sa síce väčšinou konali v budove Davu, no vianočnú atmosféru sme si spoločnými silami vytvorili aj v tanečnej sále Esko, kde sa v sobotu 17. decembra stretli všetky naše vekové kategórie. Súčasný problém s vysokou chorobnosťou sa, bohužiaľ, týka aj nášho súboru, no ani to nás neodradilo od toho, aby sme sa všetci spolu opäť po rokoch stretli, na chvíľu zastavili a posedeli pred blížiacimi sa sviatkami. Na programu bolo nielen rozbaľovanie darčekov, ale aj spoločné hry, vítanie nových dievčat v našom súbore a predvádzanie nacvičených choreografií ostatným dievčatá, ale i prítomným rodičom a starým rodičom. O tom, ako presne to prebiehalo sa však dočítate v tomto článku 🙂

Program nášho vianočného večierku otvoril film, ktorý nezachytával len momenty uplynulej sezóny, ale poodhalil aj krátke ukážky z tréningov nového školského roka. Najmä rodičia nových detí si tak mohli pozrieť, čo všetko si ich deti na tréningu vyskúšali. Po filme sme sa všetci pustili do nachystaných koláčikov. V uplynulých rokoch sme vždy na vianočnom večierku privítali do našich radov nové dievčatá. Túto milú tradíciu sme tento rok vylepšili aj o oficiálne pasovanie dievčat. Naše nové dievčatá si z vianočného večierku odniesli medailu i certifikát o prijatí. Mnohé dievčatá sa pre chorobu nemohli nášho večierku zúčastniť, no i napriek tomu by sme chceli aspoň touto cestou privítať v našom súbore dievčatá z detskej vekovej kategórie – Karolínku Benekovú, Maťku Bohunovú, Evu Dikalovu, Sofinku Ferenčíkovú, Laru Harasníkovú, Tamarku Chrenkovú, Majku Petrášovú, Stellku Sirkovú, Mišku Súlovec, Olivku Šajánkovú, Dominiku Velickú a Viki Vilčekovú. Kategória kadet sa tento rok rozšírila o Karolínku Neshodovú. Dievčatá, vitajte v našom súbore. Veríme, že sa Vám u nás bude páčiť.

Pasovanie nových dievčat vystriedalo predvádzanie choreografií. Dievčatá v jednotlivých kategóriách si navzájom ukázali nacvičené choreografie. Pri srdci nás však najviac hrialo to, že sa dievčatá navzájom podporovali a tlieskali si. Odhliadnuc od toho, choreografie sa predviedli vôbec po prvýkrát aj prítomným rodičom. Veríme, že i v oklieštených zostavách sme ulahodili nejednému diváckemu oku.

Po predstavení všetkých súťažných aj nesúťažných choreografií, ktorým sa aktuálne venujeme, prišiel čas na hlavný bod programu – rozbaľovanie darčekov. Keďže máme veľké množstvo šikovných dievčat, Ježiško na nás ani tento rok nezabudol a nadelil nám ich hneď niekoľko. Rozbaľovanie darčekov začala tými najmenšími krabicami, v ktorých si naše dievčatá našli nádherné vianočné ponožky a puzzle s našou fotografiou. V ďalšej krabici si naše dievčatá našli aj po roku nástenný kalendár s fotkami z tejto sezóny. Tento rok však náš tradičný kalendár podstúpil menší re-design, no veríme, že i tak si nájde v našich rodinách svoje miesto.

Na záver nás ešte čakalo rozbalenie tých najväčších darčekov. V nich si dievčatá našli celkom nové batohy s naším logom, pričom každá si na tom svojom batohu našla aj odznak s naším Spiriťáčikom a svojím menom. Už teraz sa nevieme dočkať prvej súťaže! Posledný darček pod stromčekom čakal na našich rodičov, ktorí sa už v tejto sezóny predstavia v celkom nových fanúšikovských tričkách! Veríme, že náš súbor sa stane neprehliadnuteľným aj v hľadisku. Obrovské ďakujem však patrí aj nášmu Ježiškovi, ktorý sa podieľal na radosti našich detí.

Po spoločnom fotení nám nezostávalo nič iné, len sa presunúť k voľnej zábave, kde nesmela chýbať naša tradičná stoličková. Tento rok sa nám konečne podarilo v tejto hre zosadiť z trónu kráľovnú Sabinku, ktorú na tomto poste vystriedala naša kadetka Linda Otrísalová, ktorej gratulujeme k tomuto životnému úspechu 😀 Voľný čas si naše deti vyplnili tancom alebo spoločenskými hrami. V úplnom závere večera nesmelo chýbať ani spievanie vianočných kolied. Touto cestou by sme chceli poďakovať aj Danke Kopeckej, ktorá nás poctila svojou návštevou a zahrala deťom na gitare.

I touto cestou by sme rady poďakovali všetkým, ktorí na večierok zavítali. Vianočný večierok máme síce za sebou, no na vianočné sviatkovanie si ešte chvíľku počkáme. Tento týždeň nás ešte môžete uvidieť v stredu 21. decembra vo Vianočnej dedine na senickom námestí. Veríme, že sa tam spolu uvidíme a ak nie, želáme Vám pokojné prežitie vianočných sviatkov a úspešný štart do nového roku 2023.