Úspešné Majstrovstvá Slovenska pre Spirit
Úspešné Majstrovstvá Slovenska pre Spirit

Úspešné Majstrovstvá Slovenska pre Spirit

Uplynulý víkend sme sa zúčastnili ďalších Majstrovstiev Slovenska v mažoretkovom športe. Tento rok sme za nimi cestovali až na ďaleký východ do Spišskej Novej Vsi, kam sme vyrazili už v piatok 28. apríla. Dlhú cestu nám však už tradične krátil náš autobusár Tomi, ktorý si cestu užíval už od prvých kilometrov 😀 . Vo večerných hodinách sme sa ubytovali v Poprade a po dlhej ceste sme sa už len roztrúsili do izieb a načerpávali sily na prvý súťažný deň.

V sobotu sa na štarte predviedli naše najmenšie detičky so všetkými svojimi choreografiami, ale nechýbali ani miniformácie mix kadet a junior. Ako vôbec prvé sa predstavili naše detičky Plameniačky, ktoré si za svoj výkon odniesli 4.miesto. Detičky vystriedali naše kadetky, ktoré na horúcej pôde MSR predviedli svoju choreografiu na tému Kung fu, za ktorú si odniesli bronzové medaily a titul II. Vicemajster Slovenska. Ich staršie spolutanečníčky z juniorskej vekovej kategórie si za choreografiu na tému Roboti odniesli 5.miesto. Miniformácie vystriedali veľké formácie detskej vekovej kategórie. Naše dievčatá sa predstavili s náčiním baton aj pom poms.

S paličkou choreografiou na tému Vaiana získali titul Majster Slovenska a domov si odniesli zlaté medaily. Ďalšiu medailu, tentokrát bronzovú si naše najmenšie mažoretky vybojovali so svojou veľkou formáciou pom poms na tému Pirátky. Po dlhej pauze nás čakalo ešte večerné predstavenie našich najstarších senioriek a ich malej formácie baton. Obrovský časový sklz sa už, bohužiaľ, podpísal aj na viacerých výkonoch, avšak naše seniorky sa hecli a v silnej konkurencii obsadili krásne 5.miesto. V neskorých večerných hodinách sme sa presunuli na ubytovanie a snažili sa načerpať čo najviac síl na ďalší náročný deň.

V nedeľu boli na programe naše zvyšné veľké formácie, no ako prvá sa predstavila naša posledná miniformácia. Šestica našich junioriek sa predstavila v kategórii miniformácia flag junior, kde so svojou choreografiou na tému Pasodoble obsadili krásne 2. miesto a vybojovali titul I. Vicemajstra Slovenska. Poobede sa už na štart postavili naše kadetky s ich veľkou formáciou, za ktorú si odniesli pomyselné zemiakové medaily a 4. miesto. Juniorkám sa darilo o čosi viac, keďže si siahli aj na bronzovú medailu. S choreografiou Púšť – hľadanie oázy vybojovali naše najstaršie dievčatá titul II. Vicemajstra Slovenska. Na súťažnú plochu sa opäť postavili naše kadetky, ktoré tento rok okúsili aj náročnosť disciplíny veľká formácia baton. Po rokoch sme opäť nacvičili aj choreografiu pre túto súťažnú kategóriu, no náš Írsky škriatok si domov odniesol len 5. miesto. Poslednou choreografiou, s ktorou sme sa na Majstrovstvách Slovenska predstavili bola veľká formácia flag senior. Naše juniorky štartujúce v seniorskej kategórii si za choreografiu na tému Luskáčik a štyri kráľovstvá odniesli bronzové medaily a titul II. Vicemajstra Slovenska.

Máme za sebou extrémne náročný výkon plný radosti, ale aj sklamaní. Čo je však najdôležitejšie, strávili sme spolu opäť nezabudnuteľné chvíle. Z tohtoročných Majstrovstiev Slovenska sme domov doviezli 6 titulov a všetky naše choreografie sa umiestnili v TOP5. Náš program však nekončí. Napriek neskorému nočnému príchodu zo Spišskej Novej Vsi sme sa hneď v pondelok predstavili na prvomájovom retro sprievode v obci Dojč. Súťažná sezóna sa však pre nás nekončí, pretože už tento týždeň vycestujeme do ďalekej Karvinej, kde sa zúčastníme ďalšieho ročníka Karvinského pohára. Touto cestou by sme však rady poďakovali všetkým, ktorí s nami vycestovali na východ, ale aj tým, ktorí nás podporovali na diaľku.