Kadetky medzi kolektívmi roka 2022
Kadetky medzi kolektívmi roka 2022

Kadetky medzi kolektívmi roka 2022

V stredu 1.marca sa v senickom Dome Kultúry zišli najlepší športovci mesta Senica. Tradičné podujatie oceňuje individuálnych športovcov v kategóriách žiaci, dorastenci, dospelí a tréneri, ale cenu si preberajú aj kolektívy a osobnosti s mimoriadnym prínosom pre šport. Medzi oceneniami však nechýba ani Cena primátora a Cena verejnosti pre najobľúbenejšieho športovca mesta Senica.

Posledné ocenenie v kategórii kolektívov sme si prevzali na Mestskom úrade v Senici v roku 2020, kedy si naše vtedajšie kadetky prevzali ocenenie najmä vďaka úspešnej reprezentácii mesta na Majstrovstvách Európy v mažoretkovom športe 2019, kde vybojovali náš historicky prvý európsky titul s choreografiou Divočina. Dievčatá sa pri svojej premiére na Majstrovstvách Európy postavili hneď na najvyšší stupienok, vďaka čomu bola radosť ešte väčšia. Oceňovanie však prebiehalo v období pandémie, v komornej atmosfére s rúškami a rozostupmi. Tento rok sme si však slávnostné ocenenie mohli vychutnať v spoločnosti ostatných športovcov na slávnostnom vyhlásení v kinosále Domu kultúry v Senici. Zážitok pre nás všetkých.

Tento rok sme sa v kategórii kolektívov ocitli aj spolu s HVK2 z tanečnej skupiny Sonny, družstvom junioriek Volejbalovej mládeže Senica a plaveckou štafetou Plaveckého klubu Záhorák Senica. Tohtoročné ocenenie si prevzali naše súčasné kadetky, teda dievčatá, ktoré v poslednej súťažnej sezóne (2019) tancovali ešte v kategórii deti. Kvôli kovidu sa následne 2 roky nesúťažilo a po tej dobe sa dievčatá predstavili už v staršej vekovej kategórii, kde sa s takmer žiadnymi skúsenosťami stali vo svojich disciplínach takmer neporaziteľné. Účasť na Majstrovstvách Slovenskej republiky v mažoretkovom športe bola v uplynulom roku mimoriadne úspešná pre celý mažoretkový súbor Spirit, ktorý aktuálne vstúpil do svojej dvadsiatej sezóny. S choreografiou Bábiky získali kadetky titul MAJSTER SR v kategórii veľká formácia mix kadet. Šestica dievčat z tejto vekovej kategórie reprezentovala naše mesto aj v detskej vekovej kategórii, kde sa s oboma choreografiami umiestnili na 1.mieste, vďaka čomu vybojovali ďalšie dva tituly majstra Slovenskej republiky v kategóriách miniformácia baton deti a miniformácia pom poms deti. Vďaka týmto výsledkom získali dievčatá aj nomináciu na Majstrovstvá Európy a Majstrovstvá sveta v mažoretkovom športe.

Všetky umiestnenia týchto dievčat v minulej sezóne:

3x 1.miesto na MSR v mažoretkovom športe (3x titul MAJSTER SR)

3x 1.miesto na medzinárodnej súťaži Karvinský pohár v Karvinej.

2x 1. miesto a 1x 2.miesto na medzinárodnej súťaži Memoriál Jiřího Necidu.

Zároveň chceme vyzdvihnúť aj trojicu našich junioriek, ktoré pomáhali pri odovzdávaní cien – Klárka Kučerová, Saška Fábiková a Sofi Rýzková. Dievčatá, ďakujeme i za takúto formu reprezentácie. Touto cestou by sme chceli poďakovať aj mestu Senica za ocenenie a zároveň zablahoželať všetkým oceneným športovcom i kolektívom. Do sezóny Vám želáme veľa úspechov a pevne veríme, že sa na Športovcovi roka ešte niekedy uvidíme. Celú fotogalériu si môžete prezrieť na tomto odkaze.