Úspešný vstup do novej sezóny
Úspešný vstup do novej sezóny

Úspešný vstup do novej sezóny

Našu jubilejnú dvadsiatu sezónu sme vôbec po prvýkrát zahájili v Bystřici pod Hostýnem na súťaži s názvom Podhostýnsky pohár. Súťaž začala v skorých ranných hodinách, čo znamenalo, že nás čakalo skoré ranné vstávanie a pomerne dlhý deň. Avšak ani to nás neodradilo od toho, aby sme išli bojovať o prvé cenné kovy v tejto sezóne.

V doobedných hodinách boli na programe veľké formácie. Z našej výpravy sa na súťažnej ploche ako prvé predstavili naše kadetky so svojou veľkou formáciou baton. Onedlho ich však vystriedali aj ich mladšie spolubojovníčky detičky. Po výmene kostýmov a náčinia sme sa predviedli aj s veľkými mixami v kategóriách kadet a junior a veľkou formáciou pom poms deti. Poslednou veľkou formáciou, s ktorou sme sa predviedli, bola veľká formácia flag senior. I keď bolo na dievčatách vidno, že ide o prvú súťaž, svojimi výkonmi rozhodne nesklamali. Na pravé poludnie nás čakalo prvé vyhlásenie dňa. Na naše potešenie sa všetky naše veľké formácie umiestnili na stupňoch víťazov. Napriek fantastickým výsledkom je nutné podotknúť, že náš seniorský flag bojoval o umiestnenie v konkurencii mixu.

Po obedovej prestávke boli pred nami malé formácie, kde sme mali opäť početné zastúpenie. V poobedných hodinách nás reprezentovali naše najmenšie detičky so svojou miniformáciou baton a kadetky s miniformáciou mix. Na detičkách bolo poznať značnú nervozitu z prvej súťaže, preto si za túto choreografiu odnášajú domov len symbolickú zemiakovú medailu. Kadetky nás však po problémoch s hudbou dojali fantastickým výkonom, kedy zvládali svoju choreografiu bez jediného pádu, za čo si od poroty vyslúžili i najvyššie hodnotenie a zaslúžené 1. miesto. Po druhom priebežnom vyhlásení nás čakali posledné tri miniformácie – mini mix junior, mini flag junior a mini baton senior.

V neskorých večerných hodinách bojovali o medaily ešte naše statočné juniorky a seniorky. I napriek obrovskej únave z celého dňa podali všetky dievčatá solídne výkony a opäť raz nás niekoľkokrát dojali. V silnej konkurencii ďalších deviatich tímov sa naše seniorky umiestnili na fantastickom 2.mieste, v ktoré už nikto z nás ani nedúfal. Juniorky sa predviedli s mixom a flagom. I napriek rozdielnemu náčiniu, súťažili v rovnakej kategórii proti sebe. V obidvoch prípadoch predviedli naše dievčatá skvelé výkony, avšak v tomto malom derby si lepšie počínali juniorky s flagom, ktoré obsadili striebornú priečku, vďaka čomu odsunuli na bronzový stupienok svoje kamošky s miniformáciou mix junior.

Na záver by sme rady poďakovali domácemu tímu za výbornú organizáciu súťaže a bezproblémový priebeh. Našim dievčatám patrí obrovská vďaka za vzornú reprezentáciu a rodičom za trpezlivosť a odhodlanie počas celého súťažného dňa. Do Senice sme si nepriniesli len krásne umiestnenia, ale aj obrovské množstvo zážitkov a skúseností do tejto sezóny. Veríme, že sme tu neboli naposledy!

Sumár našich umiestnení:

1. miesto – veľká formácia baton deti
1. miesto – veľká formácia pom poms deti
1. miesto – veľká formácia baton kadet
1. miesto – veľká formácia mix junior
1. miesto – miniformácia mix kadet
2. miesto – miniformácia baton senior
2. miesto – miniformácia flag junior
2. miesto – veľká formácia mix kadet
2. miesto – veľká formácia flag senior
3. miesto – miniformácia mix junior
4. miesto – miniformácia baton deti