Spirit Camp 5
Spirit Camp 5

Spirit Camp 5

Letné tábory sú neodmysliteľnou súčasťou letných prázdnin všetkých detí. Naše malé aj veľké Spiritky sa už po piatykrát mohli zúčastniť nášho Spirit Campu. Začiatkom prázdnin sme zasadli a dali dokopy program ďalšieho ročníku. Ani sme sa nenazdali, leto sa prehuplo do svojej druhej polovice a v kalendári sa objavil 8.august a náš tábor mohol začať.

Pondelok

Pondelkové rána sú v našom tábore už tradičné. Deti sa rozdelia do tímov, rozdáme si táborové tričká a vrhneme sa na prvý bod programu. Keďže sa náš tábor konal už piatykrát a náš súbor bude v ďalšej sezóne sláviť okrúhle 20.výročie, tohtoročný Spirit Camp niesol aj podtitul Po stopách Spiritu. Deti si na tábor priniesli najstaršiu Spirit vec, ktorú doma majú a ich úlohou nebolo nič iné než ju predstaviť a v krátkosti porozprávať o svojich začiatkoch v našom tíme. Zaspomínali sme na staré kostýmy, vtipné príhody, ale pripomenuli sme si aj najkrajšie Spirit momenty.

Spomienky sme však rýchlo vymenili za kužele a tréningové oblečenie a vrátili sme sa do reality, pretože na naše deti čakal prvý táborový tréning. Keďže sme uprostred prípravy na novú sezónu, nezanedbávame ani kondičnú prípravu, o ktorú sa aj tento rok prišiel starať náš obľúbený kondičný tréner Tomáš Vacula. Hravou formou nazberali naše deti aj prvé táborové srdiečka. Po tréningu nás čakala odmena v podobe obeda. Poobedný program sme síce mali naplánovaný v outdoore, no pre nepriazeň počasia sme museli zostať v Esku, kde sme pre deti pripravili až 5 stanovíšť, ktoré po tímoch obehali. Nechýbali pohybové aktivity, kvízy, aktivity na rozvíjanie motoriky, či zábavné skladanie puzzle a nacvičovanie starých choreografií.

Utorok

Druhý deň nášho tábora sa už tradične niesol v znamení výletu. Tentokrát sme sa vybrali až do ďalekého Moravského krasu, kde sme navštívili Punkevní jaskyňu s priepasťou Macocha. Po príchode na miesto mali deti za úlohu vymyslieť povesť k tomuto záhadnému miestu. Po obede sme sa už vybrali na približne polhodinovú prechádzku k jaskyni, kde na nás už čakala sprievodkyňa, ktorá nás hodinu viedla útrobami tejto krásnej jaskyne. Dozvedeli sme sa množstvo zaujímavých informácií o tomto mieste. Prehliadka tejto jaskyne je spojená aj s plavbou na loďkách, kde sa o nás starali ďalší sprievodcovia. Ich spôsob výkladu bol tak pútavý, že sme v niektorých momentoch ani nedýchali. Po prehliadke sme nakúpili suveníry a nabrali smer Brno a Olympia, kde nás čakala odmena v podobe McDonaldu. Cestu domov sme využili na spánok a načerpanie síl do ďalších dní.

Streda

V stredu ráno sme sa opäť vrhli na pohybové aktivity, pretože ten mekáč bolo treba vyskákať. Od 8:00 sa vďaka šikovnej Miške ozývali zo sály Eska rôzne latino hity. Naše dievčatá si vôbec po prvýkrát vyskúšali zumbu. Dve hodiny tancovania, skákania a tlieskania naše dievčatá náramne bavilo. Zumbu sme vymenili za táborový tanec, ktorý aj tento rok nacvičili naše najstaršie dievčatá, ktorým touto cestou ďakujeme za pomoc. Voľnú chvíľu pred obedom sme využili na splnenie restov z predchádzajúcich dní. Prečítali sme si povesti o Macoche, ktoré naše dievčatá vymysleli, no vypracovali sme aj kvízy od našej Sabínky. Nechýbali otázky o Macoche ani o Spirit Campe a zatancovali sme aj staré choreografie, ktoré sa dievčatá naučili ešte počas pondelkového programu. Po vyhodnotení všetkých aktivít pribudli našich dievčatám ďalšie bodíky do celkového hodnotenia nášho táboru. Po obede sme už nahodili plavky a naše kroky smerovali na senickú plaváreň. Do sýtosti vybláznené a vyjazdené na tobogánoch sme sa ešte zastavili na zmrzline, kde sme sa ešte schladili kopčekom dobrej zmrzliny. Po príchode do Eska nás čakal už len odchod domov.

Štvrtok

Štvrtý deň nášho tábora je už tradične tým najdlhším. Tento rok sme však museli dodatočne upraviť aj program, pretože k nám zavítala Televízia Markíza, ktorá prišla natočiť reportáž o našom mažoretkovom tábore. Pred kamerami sme predviedli choreografie, ukázali ako sa točí s paličkou a zodpovedali aj otázky o našom tábore. Reportáž televízie Markíza si môžete pozrieť na tomto odkaze. Následne nás už čakali prvé tvorivé dielničky nášho tábora. Pre deti sme si tentokrát pripravili maľovanie na plátenné tašky. Po obede sme sa už tradične presunuli do Materského centra, kde nás čakal už tradičný Spirit má talent. Naša už takmer tradičná súťaž bola tentokrát bohatá na vystúpenia. Dievčatá nám dokázali, že nie sú len šikovné mažoretky, ale vynikajú aj v hre na flautu alebo v strieľaní z luku. Deti si v anonymnom hlasovaní zvolili svojich víťazov. Na zemiakovom mieste sa umiestnili Linduš Otrísalová so Zarkou Zobákovou, ktoré si nacvičili tanček na pesničku Limonáda. Tak ako aj minulý rok, aj tentokrát ho zakončili rozdaním cukríkov pre všetky naše deti. 3.miesto obsadila Dianka Koprlová, ktorá nám zahrala tri pesničky na flaute. Na druhé miesto boli odsunuté naše najstaršie dievčatá (a tiež každoročné víťazky našej talentovej súťaže) Saška Fábiková, Ella Kolláriková, Agi Müllnerová, Ninka Náterová, Klaudi Michálková, Viki Harasníková, Sofi Rýzková a Natálka Eliášová, ktoré si pre naše publikum pripravili Labutie jazero a Macarenu. Víťazom tohtoročného talentu sa stala Laurinka Krištofová, ktorá si pre nás pripravila tanček na pesničku Si pre mňa best. Naši víťazi si odniesli drobné ceny a diplomy. Ani sme sa nenazdali a do Materského centra prišla pizza. Navečerali sme sa, zablahoželali sme Lianke k narodeninám a presunuli sme sa ešte na trampolínu. Vo večerných hodinách sme sa presunuli naspäť do Eska, nachystali spacáky, deky a čakal nás filmový večer. Okrem rozprávky sme si tento rok pozreli aj náš galakoncert.

Piatok

Piatkové ráno sme začali spoločnými raňajkami. Zbalili sme spacáky, upratali sme tanečnú sálu a nasledovala ranná rozcvička. Zatancovali sme naše tradičné tančeky, zahrali sa hry a presunuli sme sa do Jump arény v Senici. Na trampolínach a aj v detskom svete sa všetky naše dievčatá vystriedali a vybláznili. Arénu sme po sebe poctivo upratali a za odmenu nás čakal už obed na súkromke. Poobede sme sa presunuli naspäť do Eska, kde sme zasadli k stolom, pretože boli na programe posledné tvorivé dielničky nášho tábora. Tentokrát sme si vyrobili kvetinové čelenky, ktoré veríme, že budú našim deťom pripomínať tohtoročný tábor. Posledným bodom programu bolo vyhodnotenie získaných bodíkov a vyhlásenie najlepších jednotlivcov i najlepších tímov. Najlepšími jednotlivcami sa stali Saška Fábiková, Lianka Raticová a Natálka Petráková. Najlepším tímom sa stal tím Sašky. Tí najlepší si odniesli aj drobné ceny. Tašky, ktoré si deti vo štvrtok maľovali sme v tichosti naplnili cenami, ktoré si deti odniesli domov za to, že úspešne absolvovali ďalší ročník nášho táboru. Nechýbali ani tradičné diplomy a na mieru vyrobené zápisníky.

Na záver by sme radi poďakovali všetkým našim deťom za ich disciplínu a všetkým rodičom za dôveru. Špeciálne poďakovanie patrí všetkým tým, ktorí nám priniesli aj niečo malé pod zub, venovali vecné ceny alebo sa iným spôsobom podieľali na organizácii nášho tábora. Poďakovanie patrí aj COOP Jednote za finančný dar, vďaka ktorému sme mohli deťom nakúpiť raňajky na piatkové ráno i drobnú desiatu.

Ďakujeme, tešíme sa na ďalší ročník.

Všetky fotky z tábora si môžete prezrieť tu. Nižšie prikladáme aj zostrih zo všetkých dní.