Majstrovstvá sveta v mažoretkovom športe IFMS
Majstrovstvá sveta v mažoretkovom športe IFMS

Majstrovstvá sveta v mažoretkovom športe IFMS

Naša 19. sezóna sa pomaly chýli ku koncu. Počas roka sme sa zúčastnili len troch súťaží, čo bolo hlavným dôvodom, prečo sme sa rozhodli vycestovať ešte na jednu súťaž. 25. augusta sme nasadli do autobusu a naše kroky viedli až do ďalekej Prahy na Majstrovstvá sveta v mažoretkovom športe, ktoré organizovala asociácia IFMS. Na túto súťaž sme si vybojovali postup vďaka skvelým výsledkom na Memoriáli Jiřího Necida, ktorý sa tento rok konal v Karvinej.

o štvrtok sme sa stretli pred Centrom voľného času, nalodili sme sa a vydali na dlhú cestu. Po niekoľkých prestávkach sme sa v podvečerných hodinách už ocitli v našej cieľovej destinácii. Nenechali sme si ujsť ani pamiatky tohto krásneho mesta. Na ich preskúmanie sme sa vybrali hneď po ubytovaní. Rozdelili sme sa na skupiny a každý išiel za tým, čo ho lákalo najviac, navečerali sa a opäť zišli na ubytku, pretože bol pred nami prvý súťažný deň.

V piatok ráno sa na štarte tejto súťaže ako prvé ocitli naše malé kadetky, ktoré odtancovali svoj veľký mix takmer bezchybne. I keď bol výkon našich dievčat dobrý, stačilo to len na 7.miesto. V poobednom programe sa predviedli naše tri ďalšie choreografie. Naším ďalším štartom bol juniorský mini mix. Podobne ako kadetky, aj naše juniorky odtancovali svoju choreografiu veľmi dobre, no v konečnom hodnotení to opäť stačilo len na 7.miesto.

Ďalšou choreografiou, ktorá sa postavila na súťažnú plochu, bola veľká formácia mix junior. Výkon našich junioriek nebol síce veľmi presvedčivý, no i napriek tomu obsadili naše dievčatá krásne 5.miesto! Poslednou našou choreografiou tohto dňa bola miniformácia baton senior, kde bolo už z našej strany možné badať i trošku stresu. Seniorská miniformácia obsadila v silnej konkurencii českých a poľských súborov až 18.miesto. Po odtancovaní všetkých choreografií sme sa presunuli na ubytovanie a rozpŕchli sa na večere. Smutným faktom však je, že kvôli malému počtu prihlásených choreografií v kategórii mix, došlo k spájaniu kategórií a naše dievčatá tak museli súťažiť proti pompomovým choreografiám.

Sobota bola posledným dňom tejto súťaže. Na rad sa dostali choreografie s náčiním flag. Naším posledným želiezkom v ohni bola veľká formácia flag senior. Seniorky odtancovali svoju choreografiu bez chyby a len s tromi pádmi sme pomýšľali na dobré umiestnenie. Naša Srdcová kráľovná sa v silnej konkurencii ďalších 12 tímov nestratila a vybojovala krásne 4.miesto! Potrebné je však podotknúť, že podobne ako pri mixoch, i kategória flag bola spojená. V tomto prípade sa jednalo o spojenie malých a veľkých formácií flag.

Pod všetky naše výsledky sa, bohužiaľ, podpísali pravidlá asociácie IFMS, ktoré sa nezhodujú s tými, na ktoré sme my zvyknuté. Uspieť na tejto súťaži by znamenalo výrazné prerobenie našich choreografií. Žiadna medaila síce pri našich choreografiách necinkla, no my sme si výlet do Prahy aj tak užili a tešíme sa z toho, že sme letné prázdniny mohli zakončiť spolu. Zároveň ďakujeme všetkým našim dievčatám za vzornú reprezentáciu nášho tímu i mesta, disciplínu a výdrž trénovať i počas horúcich letných dní. Zároveň im však gratulujeme k dosiahnutým výsledkom!

Pred nami je týždeň voľna, no vo štvrtok nám oficiálne začne ďalšia sezóna. Hlavami nám už teraz lieta veľké množstvo nápadov a my sa nevieme dočkať, kedy ich s Vami budeme môcť zdieľať!

Všetky fotky z Prahy je možné vidieť na našej facebookovej stránke alebo na tomto odkaze.